VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

        14 maja 2023 r.

 

We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 12:00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej.

Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w sobotę o godzinie 10:00.

Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o dobre urodzaje i za Kraje Głodujące. W środę o godzinę 19:30 odprawimy dodatkową Mszę świętą o dobre urodzaje. Zapraszamy wszystkich rolników i tych, którzy pragną Matce Bożej Pocieszenia zawierzyć tegoroczne plony.

Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu, taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

W środę zapraszamy do Oratorium na kolejne spotkanie grupy lektorów o godzinie 19:00.

Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesła­niem Ducha Świętego włącznie, odprawiać będziemy nowennę do Ducha Świętego.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiamy w Kawnicach codziennie o godz. 17:30. W Bielawach w niedziele po mszy św. i w środy o godz. 16:30, a w pozostałe dni powszednie o godz. 18:00.  W Głodowie przy krzyżu codziennie o godz. 16:30.

 „Majówka Młodych”, w każdy poniedziałek i środę maja o godzinie 19:00 przy figurze Wspomożycielki Wiernych. Matce Bożej zawierzamy szczególnie maturzystów i uczniów klas 8.

 W sobotę 27 maja o godzinie 10:30 w Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą odbędą się Święcenia Kapłańskie. Pragniemy naszą obecnością i modlitwą wspierać naszych współbraci. Dlatego proponujemy drogim parafianom wspólny wyjazd na to wydarzenie autokarem. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę zamieszczoną w zakrystii.