V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2023 r.

 

Kończy się  Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jak zapowiadaliśmy, ofiary pieniężne składane dziś do puszek przeznaczone są na Prymasowskie Wyższe Seminarium  Duchowne w Gnieźnie i Salezjańskie Wyższe Seminarium Duchowne w Lądzie. Niech Bóg nagrodzi troskę o wychowanie przyszłych kapłanów obfitym błogosławieństwem.

Dziś grupka dzieci w Bielawach przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać darczyńcom.

Nabożeństwa majowe, na które serdecznie zapraszamy, odprawiane będą w Kawnicach codziennie o godz. 17:30. W Bielawach w niedziele po mszy św. i w środy o godz. 16:30, a w pozostałe dni powszednie o godz. 18:00.  W Głodowie przy krzyżu codziennie o godz. 16:30.

 „Majówka Młodych”, w każdy poniedziałek i środę maja o godzinie 19:00 przy figurze Wspomożycielki Wiernych. Matce Bożej zawierzamy szczególnie maturzystów i uczniów klas 8.

W sobotę 13 maja już po raz 43 przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Trzeźwościowa. Pątnicy dziękować będą za mniejsze i większe zwycięstwa nad sobą i prosić o łaskę do trwania w trzeźwości. Apel Maryjny i Msza św. z udziałem pielgrzymów odprawione będą o godz. 21:00.

Także w sobotę zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się po Mszy wieczornej.

W poniedziałek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Powoli kończy się okres Wielkanocny. Tych wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali w tym roku z sakramentu pokuty, zapraszamy do kratek konfesjonału do spowiedzi św.

W sobotę 27 maja o godzinie 10:30 w Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą odbędą się Święcenia Kapłańskie. Pragniemy naszą obecnością i modlitwą wspierać naszych współbraci. Dlatego proponujemy drogim parafianom wspólny wyjazd na to wydarzenie autokarem. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę zamieszczoną w zakrystii.

Prosimy, aby na przyszłą niedzielę kwiaty przygotowali parafianie z Głodowa. Serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenie z Lądu:

Zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży piękno śpiewu i muzyki w kościele do wzięcia udziału w kolejnych Lądzkich Warsztatach Wokalno-Liturgicznych, które odbędą się 19-21 maja. Poprowadzą je Paweł Bębenek, Jolanta Karge-Kus oraz Anna Wilczewska.

W minionym tygodniu odszedł do Pana ś.p. Kazimierz Szygenda, lat 77, zamieszkały w Kawnicach, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 12:00

Wieczny odpoczynek…