XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2024 r.

 

Dziś podczas Mszy o godzinie 12:00 będziemy Bogu dziękować za 50 lat życia ks. Adama.

 

Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy celebrować będziemy w tym roku w niedzielę 30 czerwca. Suma odpustowa i następująca po niej procesja wokół kościoła, odprawione zostaną o godz. 12:00. Kazanie wygłosi ks. Janusz Tokarczyk sdb. Podczas tej Mszy świętej podziękujemy także ks. Darkowi za 5 lat posługi w naszej parafii. Prosimy o piękne przygotowanie orszaku procesyjnego.

 

Także 30 czerwca od godziny 14:00 odbędzie się Czwarty Festyn Rodzinny, w tym roku ponownie na scenie wystąpi Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” z Kazimierza Biskupiego, odbędzie się też pokaz talentów oraz występ Iluzjonisty. Nie zabraknie atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Zatańczymy wspólnie „Poloneza.” To będzie piękny czas dla całych rodzin. Chętnych do pomocy prosimy o przynoszenie w tym tygodniu do Domku Młodzieży lub na plebanię: małych upominków dla dzieci, napojów, kiełbasy na grilla, naczyń i sztućców jednorazowych. Impreza odbędzie się w całkowitej wolności od alkoholu. Chęć pomocy zgłaszamy do ks. Darka.

 

W czasie wakacji w lipcu i sierpniu, nie będzie w Bielawach mszy św. w dzień powszedni.  Rozkład niedzielny pozostaje bez zmian.

 

Kancelaria parafialna w wakacje czynna będzie we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18:30 do 19:00 i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00.

 

Ze względu na urlopy, okazja do spowiedzi św. w okresie wakacyjnym w Kawnicach będzie 15 minut przed każdą Mszą św. Podczas mszy świętych może nie być kapłana w konfesjonale.

 

Życząc wszystkim miłego, pełnego wrażeń wypoczynku, przypominamy, że czas urlopów i wakacji nie zwalnia nas z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 30 czerwca prosimy nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

 

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów