XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 16 CZERWCA 2024

 

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość modlitwy i ofiary. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję p. Przemkowi za fachowe zadbanie o teren wokół kościoła w Bielawach (….) Bóg zapłać.

 

Piątek 21 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Rodzicom, nauczycielom, katechetom, młodzieży i dzieciom życzymy miłego wypoczynku. Przypominamy zarazem, że czas wolny od zajęć szkolnych nie oznacza zwolnienia z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Dziękczynna msza św. za miniony rok szkolny 2023/24 odprawiona zostanie w czwartek 20 czerwca o godzinie 17.00. Bardzo proszę rodziców, by przypomnieli o tym swoim pociechą i im towarzyszyli.

 

W przyszłą niedzielę (23.06.br.) o godzinnie 12.00, ks. Adam odprawi mszę dziękczynną za 50 lat życia. (…..)Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Natomiast za dwa tygodnie, podczas odpustu, o godzinie 12.00 podziękujemy ks. Darkowi za Jego pięcioletnią pracę w Kawnicach. Decyzją ks. Inspektora, zostaje On przeniesiony do Kaławy.

W tym dniu będziemy gościli ks. Janusza  Tokarczyka.

 

Ogłoszenie z  Kurii.

Gnieźnieńskie Forum dla Życia i Rodziny we współpracy z Parafią pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie, dnia 23 czerwca w niedzielę br. o godzinie 15.00 zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Marszu dla życia. Marsz rozpocznie Msza św. o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie podczas której homilię wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy do Centrum Edukacyjno – Formacyjnego ul. Seminaryjna 2 w Gnieźnie, na wystawę oraz wykład ks. Tomasza Kancelarczyka pt: „Zagrożenia i szanse ochrony życia w Polsce”. Wydarzenia zostały objęte honorowym patronatem przez ks. abp. Wojciecha Polaka, Arcybiskupa Metropolitę Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski.

 

W tym tygodniu będziemy się modlili przez wstawiennictwo świętych

– w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego

– w piątek św. Alojzego Gonzagi

W niedzielę (09,06. 24) w godzinach wieczornych odeszła do Pana śp. Teresa Plewczyńska , mieszkanka Rosochy  Drugiej w wieku 91 lat. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. …

 

O przystrojenie kościoła na najbliższą niedzielę prosimy nowożeńców.

 

 

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów