VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2023 r.

Świętujemy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Podczas Mszy św. o godzinie 12:00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią pierwszy raz do Komunii świętej.

Od poniedziałku zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy podczas Białego Tygodnia(nabożeństwo majowe o 17:30, a po nim Eucharystia)

W liturgii w środę przypada Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego.

W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. W tym szczególnym dniu okażmy naszym mamom miłość i życzliwość oraz zawierzajmy je Matce Bożej Pocieszenia.

Wspólnota Modlitewna Matki Bożej Pocieszenia zaprasza na wspólne Uwielbienie Pana Jezusa we wtorek na godzinę 19:00

W przyszły weekend będziemy gościć w naszej parafii młodzież oazową z całej naszej Inspektorii. Młodzi będą przeżywać Centralną Oazę Matkę, piękne duchowe wydarzenie, które wieńczy błogosławieństwo nowych animatorów i moderatorów Ruchu Światło-Życie. Młodzież weźmie też udział w Święceniach Kapłańskich 5 salezjanów w Lądzie nad Wartą. Osoby chętne do pomocy przy tym wydarzeniu prosimy aby zgłaszały się do ks. Darka.

Zachęcamy do składania u Kawnickiej Pani intencji modlitewnych, Wspólnota Modlitewna zanosi je wszystkie do Pana Boga przez przyczynę Maryi każdego dnia.

Chłopców, którzy dziś przystąpili do I  Komunii świętej zapraszamy do grona kandydatów na ministrantów, a dziewczynki do Scholi Dziecięcej i do OAZY.

Ks. Proboszcz zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd planowany jest 15 czerwca rano a powrót wieczorem 16. Zapisy w zakrystii oraz w Kancelarii Parafialnej do 10 czerwca.

O zakup kwiatów do kościoła na najbliższą niedzielę 28 maja prosimy mieszkańców Rosochy