V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

        17 marca 2024 r.

 

Serdecznie dziękujemy za modlitwy, ofiary i wszelką  pomoc. Bóg zapłać.

 

We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa.                                                                                                                                 W tym dniu o godzinie 19.00 odbędzie się nabożeństwo z modlitwą uwielbienia Pana Jezusa, zapraszamy wszystkich Parafian.

 

W najbliższy piątek, przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami Kawnic.                                                                                                         Rozpoczniemy o godzinie 17.00, a bezpośrednio po Drodze Krzyżowej będzie Msza św.

Kolejność niesienia krzyża jest następująca:

Stacja I Ministranci i ich rodzice,

Stacja II Schola dziecięca z rodzicami,

Stacja III Żywy Różaniec,

Stacja IV Wspólnota Modlitewna M. B. Pocieszenia,

Stacja V dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, 

Stacja VI kandydaci do bierzmowania kl. 8,

Stacja VII Męski Różaniec,

Stacja VIII Kobiety,

Stacja IX Mężczyźni,

Stacja X Chór Consolare,

Stacja XI Zespół Uwielbieniowy,

Stacja XII Lektorzy,

Stacja XIII Koła Gospodyń Wiejskich,

Stacja XIV Strażacy OSP

Osoby chętne do czytania rozważań prosimy aby zgłaszały się do ks. Darka. Prosimy Strażaków, by zadbali o bezpieczeństwo podczas modlitwy.

 

Tego samego dnia po wieczornej Mszy św. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa (już jest 59 uczestników, zapisy do 21 marca) i Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa.

 

W sobotę 23 marca na godzinę 19.00 serdecznie zapraszamy młodzież na Kawnickie Czuwanie Młodych, obecność obowiązkowa dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

Przyszła niedziela, jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Liturgia tej niedzieli wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Na wszystkich mszach św. w kościele odbędzie się poświęcenie palm, a przed mszą św. o godz. 12.00 poświęcimy palmy na zewnątrz świątyni i w uroczystej procesji udamy się na Eucharystię.

 

Zachęcamy do składania karteczek z intencjami modlitewnymi przez przyczynę Kawnickiej Pani, które odczytujemy w każdą środę.