II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2023 r.

21 stycznia obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Jest to także dzień imienin naszej Pani Gospodyni Agnieszki Andrzejak. Z tej okazji składamy życzenia szczęścia, zdrowia, obfitych łask Bożych. W darze modlitewnym, mszę św. w intencji Solenizantki, odprawimy w środę 21 stycznia o godz. 7,30.

 31 stycznia przypada uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustową mszę świętą odprawimy w niedzielę 29 stycznia o godz. 11,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Salezjanin ks. Zenon Klawikowski profesor WSD w Lądzie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

Przeżywamy w Parafii wizytę duszpasterską. Przypominamy o tradycjach związanych z kolędą: na stole stawiamy zapalone świece, krzyż, wodę święconą i kropidełko. Przygotowujemy także Pismo Święte i zeszyty z religii. Gospodarz oczekuje na kapłana przy swojej posesji, a po kolędzie odprowadza do sąsiada. Zadbajmy o to, żeby zwierzęta domowe na ten czas pozostały w zamknięciu. Zdarza się, że przy furtce do posesji nie ma żadnego dzwonka, prosimy o to aby przekazywać sobie wzajemnie wiadomość o nadchodzącym kapłanie.

W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, czwartek i sobotę od godz. 9,00 do 10,00

 Rozkład kolędy na najbliższy tydzień

16 stycznia – poniedziałek od 15.00
Rosocha Druga, Rosocha Trzecia, Rosocha Kolonia ulica Pod Sosnami i ulica Maniusin

17 stycznia – wtorek od 15.00
Głodowo

18 stycznia – środa od 15:00
Kawnice Kolonia
19 stycznia – czwartek od godz. 15,00

Kraśnica – Wieś z Kolonią Przyległą

20 stycznia – piątek od 15.00
Kawnice – ul. Zielona, ul. Kwiatowa II 10-105, ul. Kwiatowa, Orzechowa
21 stycznia – sobota od 10:00

Kraśnica Kolonia – ulice: Nad Stawami, Młynki Kraśnickie, Nadwarciańska i Liliowa oraz domy od Konina do Węglewa Kolonii po obu stronach DK nr 92 i domy do torów i za torami

W minionym tygodniu odszedł do Pana:                                                            

+ Zygmunt Jasiczek lat 74, zamieszkały w Rososze

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…