OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.11.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 01 listopada 2020 r.

Dzisiaj Msze święte w naszej parafii odprawiane są tylko w kościołach według rozkładu niedzielnego: Kawnice: 8,00; 10,00; 12,00 i 18,00; Bielawy: 11,00. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych będzie w Kawnicach w kościele o godz. 17,30.
Mszy św. i innych nabożeństw na cmentarzu w tym roku nie będzie.

W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze święte odprawiane będą: w Kawnicach o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

Od 2 listopada, przez cały miesiąc, będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych wymienianych w wypominkach. Na modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

W dekrecie wydanym na polecenie papieża Franciszka przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że we wszystkie dni listopada, można uzyskać odpust zupełny udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy.

Na stolikach z prasą, wyłożone są kartki na wypominki. Białe przeznaczone na wypominki miesięczne (odczytywane tylko w listopadzie), żółte na wypominki roczne (odczytywane we wszystkie niedziele roku przed mszą św. o godz. 12,00) i niebieskie na Mszę świętą zbiorową odprawianą w każdy 15. dzień miesiąca.

Z powodu pandemii ponownie zawieszamy planowe odwiedzanie chorych z sakramentami świętymi w I piątek miesiąca. W sytuacjach nadzwyczajnych prosimy o kontakt telefoniczny.

W ramach prowadzonej od wielu lat akcji „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, Grupa Caritas naszej parafii rozprowadza świece adwentowe.

W sklepiku parafialnym można nabyć między innymi: kartki świąteczne, kalendarze, świece chrzcielne i pierwszokomunijne, medaliki, różne pamiątki z naszego sanktuarium itp. …  Są także opłatki wigilijne. Zapraszamy

W niedzielę, 08 listopada przeżywać będziemy 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie. W tym roku krajem reprezentującym współczesne męczeństwo chrześcijan jest Republika Środkowoafrykańska. Na ten cel przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek.

Najbliższa niedziela jest drugą w miesiącu, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remonty.

Przypominamy , że podczas wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit to 1 osoba na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.                  (w naszym kościele ok. 150 osób)

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA