OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.08.2020 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09 sierpnia 2020 r.

Ks. Proboszcz i ks. Stanisław powrócili z kwarantanny, którą odbywali wraz z grupą współbraci w domu zakonnym na Chorzniu. Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że wszyscy odosobnieni wolni są od wirusa COVID 19. Są zdrowi i powracają do pełnienia swoich obowiązków. Bogu niech będą dzięki.

Dziś jest druga niedziela miesiąca a więc ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym parafialnym kościele. Niech Bóg błogosławi darczyńcom.

W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie płodów ziemi, zbóż, ziół i owoców. Z Uroczystością Wniebowzięcia związana jest rocznica zwycięskiej bitwy obronnej z sowiecką nawałnicą zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msze święte odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków i o inicjatywy na rzecz abstynencji.

Z Komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego
1. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.
2. Zwracam się z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 23 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Prosimy także gospodynie naszej Parafii aby wzorem lat ubiegłych zatroszczyły się o to, by po Mszy św. nie zabrakło słodkich akcentów kulinarnych czy tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i braterskiego spotkania.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystości Wniebowzięcia NMP, zaślubin i niedzielę 16 sierpnia prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów