OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02 sierpnia 2020 r.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Warto pamiętać o tym nie tylko w modlitwach, ale też dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogły by odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem, bądź chcące skutecznego wytrwania w podjętych postanowieniach. Ze statystyk wynika, że ponad 4 mln Polaków nadużywa napojów alkoholowych. Blisko 1 mln osób jest uzależnionych. Z tego powodu bardzo często cierpią ich najbliżsi, najczęściej dzieci. Prawie 1,5 mln wychowuje się w rodzinach, gdzie ten problem jest obecny.

Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.00, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Najbliższy piątek, to I piątek miesiąca. Okazja do miesięcznej spowiedzi św. będzie pół godziny przed mszą św.

Od piątku ks. Proboszcz i ks. Stanisław przebywają wraz z kilkoma innymi kapłanami na profilaktycznej kwarantannie w domu zakonnym na Chorzniu. Wszyscy mieli kontakt z księdzem u którego stwierdzono obecność wirusa COVID 19, a który zakażenie przechodził bezobjawowo. Obecnie uczestnicy kwarantanny oczekują na stosowne badania potwierdzające bądź wykluczające obecność wirusa. Polecamy modlitwie naszych duszpasterzy.

Taca z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na prace remontowe prowadzone w naszym kościele.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 9 sierpnia prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
+ Łucja Karpińska lat. 67, zam. w Posadzie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Łucji. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów