OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020 r,

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA19 lipca 2020 r.

W dniach 19 – 26 lipca 2020 r. obchodzony jest w Kościele XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association) – organizacja działająca pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na rzecz misyjnych środków transportu. Ważnym punktem obchodów Tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz modlitwa o to, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów kierujemy apel o udział w „Akcji św. Krzysztof” polegającej na wsparciu misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 26 lipca po wszystkich mszach św. wtedy też przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które odprawiane są w środy do M.B. Pocieszenia i w piątki do Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństw o godz. 17,30

W poniedziałek 20 lipca imieniny obchodzić będzie Pan kościelny Czesław Chęciński a w czwartek 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła i liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa. Jest to zarazem dzień imienin księdza Krzysztofa pracującego w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystości zaślubin i niedzielę 26 lipca prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów