OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELE WIELKANOCNA 24 maja 2020 r.

Ze względu na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przypadającą dziś niedzielę, Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, głównej patronki Zgromadzenia Salezjańskiego, przeniesiona została w liturgii na poniedziałek 25 maja. Zapraszamy tego dnia do licznego udziału w Eucharystii i nabożeństwie majowym.

Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesła¬niem Ducha Świętego włącznie, modlimy się nowenną do Ducha Świętego. Celem nowenny jest: przygotowa¬nie na przyjście Ducha Świętego, przygotowanie do modlitwy błagalnej o łaski dla Kościoła, zwłaszcza o dar jedności, a także o to, aby wszyscy „poznali jedynego, prawdziwego Boga oraz… Je¬zusa Chrystusa” (J 17,3),

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że dzisiaj w godzinach 9,00 – 12,00 w sali OSP w Kawnicach, można będzie oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym. Organizatorzy zapewniają, że zachowane będą wszelkie środki ostrożności związane z bezpieczeństwem epidemicznym. Wszystkich obowiązują maseczki ochronne.

We wtorek 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Naszym ziemskim Matkom jesteśmy winni wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Jest to pragnienie serca, a także wypełnienie czwartego przykazania Bożego: „Czcij Ojca swego i Matkę swoją”. Niech tego dnia nie zabraknie kwiatów, laurek, ciepłych życzeń i gestów, a jeśli potrzeba, słów pojednania i przebaczenia. Zmarłym ofiarujmy modlitwę, zamówioną mszę świętą.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Hieronim Rudkowski lat 65, zam. w Kolnie
W zakrystii można odebrać rozkłady intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Hieronima. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.