Ogłoszenia parafialne – Boże Narodzenie

BOŻE NARODZENIE  25 grudnia 2019 rok

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca. W czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy bezsensu życia, zwątpienia i lęku o przyszłość, pełni wiary i radości, świętujmy obecność
pośród nas Emanuela – Boga Człowieka . Niech te święta dla wszystkich drogich Parafian i Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Dziecię Jezus. Niech Boży dar przedłuża się na kolejne dni świętowania i na całą naszą, nieraz bardzo trudną, codzienność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włożyli wiele wysiłku w przygotowanie świątyń naszej parafii na dzisiejszą uroczystość. Niech Bóg nagrodzi ich trud obfitym błogosławieństwem. Dziękujemy także za składane życzenia i wszelkie dary, które otrzymaliśmy z racji świąt.

Rozkład mszy św. w Boże Narodzenie jest następujący:
Kawnice pasterki 22.00 i 24.00
I święto – 10,00; 12,00; 18,00
II święto – 8,00; 10,00; 12,00; 18,00
Bielawy pasterka 22,00; I święto – 11,00; II święto – 11,00

Ofiary składane na tacę w II dzień świąt – święto św. Szczepana przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wspierającym tę katolicką uczelnię składamy serdeczne Bóg zapłać.

Księża Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wspólnego radowania się z daru sakramentu małżeństwa. Stąd też w najbliższą niedzielę, podczas wszystkich mszy św. małżonkowie będą mieli sposobność do odnowienia przyrzeczeń składanych przed laty, zapraszamy.

Zgodnie z prośbą Wydziału Duszpasterskiego naszej archidiecezji informujemy, że msza święta 31 grudnia wieczorem sprawowana będzie z formularza Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wierni uczestnicząc we mszy świętej wieczornej w dniu 31 grudnia, czynią zadość obowiązkowi uczestniczenia we mszy świętej 1 stycznia (analogicznie do mszy niedzielnej w sobotni wieczór).

Rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Starajmy się tak poukładać swoje zajęcia zawodowe i szkolne, aby możliwie cała rodzina mogła spotkać się z kapłanem przybywającym z błogosławieństwem Bożym do naszego domu. Przypominamy, że na kolędę oczekujemy przy stole okrytym białym obrusem, na którym znajdują się: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło a jeśli są dzieci w wieku szkolnym, to także zeszyty do katechezy.

ROZKAŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI

27 grudnia – piątek
Myśliborskie Holendry (1 kapłan) od 10.00
Kolno (2 kapłanów) od 10.00
Kolonia Golina (1 kapłan) od 10.00

28 grudnia – sobota
Węglewskie Holendry (2 kapłanów) od 10.00
Węglew Kolonia – osiedle Zielona Dolina oraz dwa domy przyległe (1 kapłan) od 10.00
Węglew: ul. Stefana Batorego i Spółdzielcza Bociania (1 kapłan) od 10.00

Prosimy o otwartość na propozycję radców proszących o transport dla kolędujących kapłanów.

W czasie kolędy od piątku 27 grudnia 2019 r. do wtorku 21 stycznia 2020 r. msze św. w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie tylko o godzinie 7,30. Wyjątkiem jest dzień Sylwestra 31 grudnia, kiedy to spotkamy się o godz. 18,00 na dziękczynnej Eucharystii za rok 2019. W Bielawach mszy św. w dni powszednie nie będzie do końca stycznia.

Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie od poniedziałku do piątku przez godzinę po mszy świętej.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA