OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.12.2018 r

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Księża Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wspólnego radowania się z daru sakramentu małżeństwa. Stąd też dziś, podczas wszystkich mszy św. małżonkowie mają sposobność do odnowienia przyrzeczeń składanych przed laty.

Jutro przeżywać będziemy ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Przed wieczorną mszą świętą, podczas nabożeństwa o godz. 17,30 podziękujemy Bogu za miniony czas i dobro, którego doznaliśmy. Przeprosimy za błędy i odejścia od miłości. Będziemy także prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami, naszą Ojczyzną i światem. Wierni uczestnicząc we mszy świętej wieczornej w dniu 31 grudnia, czynią zadość obowiązkowi uczestniczenia we mszy św. 1 stycznia.

Pierwszego stycznia w Nowy Rok, Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Katolicy mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. Msze św. tego dnia będą odprawiane według następującego rozkładu: Kawnice – 10,00; 12,00; 18,00 Bielawy – 11,00

W niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca, a na godzinę 16,00 chór „Consolare” zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd.

W czasie kolędy od czwartku 27 grudnia 2018 r. do soboty 19 stycznia 2019 r. msze św. w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie tylko o godzinie 7,30. Od tej zasady będą dwa wyjątki: Sylwester 31 grudnia, kiedy to spotkamy się o godz. 17,30 na dziękczynnym nabożeństwie i Eucharystii dziękując Bogu za rok 2018, oraz Pierwszy Piątek miesiąca 04 stycznia, w który będą msze św. rano i wieczorem z okazją do spowiedzi św., a od godziny 9,00 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi. W te dni nie będzie kolędy. W Bielawach mszy św. w dni powszednie nie będzie do końca stycznia.

Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie od poniedziałku do piątku przez godzinę po mszy świętej.

ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI

02 stycznia – środa
Bielawy – ul. Południowa, Kawnicka, Sowia, Osiedle przy szkole (4 kapłanów) od 15.00

03 stycznia – czwartek
Bielawy – ul. Północna, Miodowa, Zaciszna i Jarzębinowa (4 kapłanów) od 15.00

05 stycznia – sobota
Kraśnica Kolonia – ulice: Nad Stawami, Młynki Kraśnickie, Nadwarciańska i Liliowa oraz domy od Konina do Węglewa Kolonii po obu stronach DK nr 92 i domy do torów i za torami (4 kapłanów) od 10.00

Prosimy o otwartość na propozycję radców proszących o transport dla kolędujących kapłanów.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
1. + Barbara Ławniczak lat 61, zam. w Kawnicach
2. + Zbigniew Kosiński lat 44, zam. w Kawnicach
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.