OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – BOŻE NARODZENIE

BOŻE NARODZENIE 

25 grudnia 2018 rok

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca. W czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy bezsensu życia, zwątpienia i lęku o przyszłość, pełni wiary i radości, świętujmy obecność pośród nas Emanuela – Boga Człowieka . Niech te święta dla wszystkich drogich Parafian i Gości, będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Dziecię Jezus. Niech Boży dar przedłuża się na kolejne dni świętowania i na całą naszą, nieraz bardzo trudną, codzienność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włożyli wiele wysiłku w przygotowanie świątyń naszej parafii na dzisiejszą uroczystość. Niech Bóg nagrodzi ich trud obfitym błogosławieństwem. Dziękujemy także za składane życzenia i wszelkie dary, które otrzymaliśmy z racji świąt.

Rozkład mszy św. w Boże Narodzenie jest następujący:

Kawnice: pasterki 22.00 i 24.00
I święto 10.00, 12.00, 18.00
II święto 8.00, 10.00, 12.00,  18.00

Bielawy: pasterka godz.  22,00;   I i II święto godz. 11,00

Ofiary składane na tacę w II dzień świąt – święto św. Szczepana przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wspierającym tę uczelnię składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ksiądz Prymas przychylił się do prośby Wojewody Wielkopolskiego, który prosił, aby w 100 rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, zabiły dzwony w kościołach naszej archidiecezji. Będą one dzwonić 27 grudnia br. o godzinie 16,40 przez pięć minut.

Księża Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i wspólnego radowania się z daru sakramentu małżeństwa. Stąd też w najbliższą niedzielę, podczas wszystkich mszy św. małżonkowie będą mieli sposobność do odnowienia przyrzeczeń składanych przed laty, zapraszamy.

Zgodnie z prośbą Wydziału Duszpasterskiego naszej archidiecezji informujemy, że msza święta 31 grudnia wieczorem sprawowana będzie z formularza Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wierni uczestnicząc we mszy świętej wieczornej w dniu 31 grudnia, czynią zadość obowiązkowi uczestniczenia we mszy świętej 1 stycznia (analogicznie do mszy niedzielnej w sobotni wieczór).

Świetlica Szkolna Szkoły Podstawowej w Kawnicach zorganizowała konkurs plastyczny na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Prace wystawione są w kościele parafialnym w Kawnicach. Zachęcamy do ich obejrzenia. Pomysłodawcom, organizatorom i uczestnikom konkursu po ludzku, serdecznie dziękujemy, a Bóg swoją łaską niech pomnaża dobro wynikłe z tego przedsięwzięcia.

W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Starajmy się tak poukładać swoje zajęcia zawodowe i szkolne, aby możliwie cała rodzina mogła spotkać się z kapłanem przybywającym z błogosławieństwem Bożym do naszego domu. Przypominamy, że na kolędę oczekujemy przy stole okrytym białym obrusem, na którym znajdują się: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło a jeśli są dzieci w wieku szkolnym, to także zeszyty do katechezy.

ROZKŁAD KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI

27 grudnia – czwartek
Myśliborskie Holendry (1 kapłan) od 10.00
Kolno (2 kapłanów) od 10.00
Kolonia Golina (1 kapłan) od 10.00

28 grudnia – piątek
Węglewskie Holendry (2 kapłanów) od 10.00
Kawnice za torami (2 kapłanów) od 15.00

29 grudnia – sobota
Węglew i Węglew Kolonia – ul. Bukowa i przyległe: Orzechowa i Brzozowa, ul. Bursztynowa i przyległe: Złota, Szmaragdowa i Szafirowa (4 kapłanów) od 10.00

Prosimy o otwartość na propozycję radców proszących o transport dla kolędujących kapłanów.

W czasie kolędy od czwartku 27 grudnia 2018 r. do soboty 19 stycznia 2019 r. msze św. w naszej parafii odprawiane będą w dni powszednie tylko o godzinie 7,30. Wyjątkiem jest dzień Sylwestra 31 grudnia, kiedy to spotkamy się o godz. 18,00 na dziękczynnej Eucharystii za rok 2018. W Bielawach mszy św. w dni powszednie nie będzie do końca stycznia.

Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna będzie od poniedziałku do piątku przez godzinę po mszy świętej.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.