XI Niedziela Zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W związku z tym, do czwartku włącznie, po Mszy św. wieczornej, będzie miało miejsce nabożeństwo czerwcowe zakończone procesją eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy przynosimy ze sobą wianki do poświęcenia. Dzisiaj procesja będzie po Mszy św. o godzinie 12.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i orszak procesyjny.
 2. Zbliża się jubileusz Klubu Honorowych Dawców Krwi przy naszej Parafii. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację tego jubileuszu.
 3. W piątek kończy się rok szkolny. Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kawnicach będzie odprawiona o godzinie 8.00.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę, przybędzie do nas ks. Leszek Smagliński, który w latach 1987 – 89 pracował w naszej parafii. Ks. Leszek w sobotę, o godzinie 18.00, odprawi Mszę świętą dziękczynną z okazji 30-lecia rozpoczęcia pracy w Kawnicach. Na tę Mszę świętą zapraszamy wszystkich przyjaciół, znajomych i was, którzy pamiętacie ks. Leszka Smaglińskiego.
 6. Jak wcześniej było zapowiadane, naszą parafię w tym roku opuszczają: ks. Piotr Ziółkowski i ks. Paweł Boike, którzy 29 czerwca obchodzą swoje imieniny. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, o godzinie 12.00, czcigodni solenizanci odprawią swoją dziękczynną Mszę świętą. Będzie to także uroczystość pożegnalna.
 7. W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy świętej, odbędzie się także spotkanie z Radą Duszpasterską.
 8. Przypominamy, że objęcie parafii przez nowego Proboszcza dokona się w piątek, 30 czerwca w czasie Mszy świętej o godzinie 18.00. Zarezerwujmy sobie czas na obecność na tej Mszy świętej.
 9. Ksiądz Ryszard prosi, aby tegoroczni bierzmowani odbierali pamiątki i zdjęcia z bierzmowania.
 10. Podsumowanie Roku Ministranckiego odbędzie się w pierwszy dzień wakacji 26 czerwca. Spotkanie rozpoczniemy Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10.00. Następnie przejdziemy do drugiej części spotkania, która będzie miała miejsce w Kolnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Ministrantów z naszej parafii, także tych „ starszych” oraz rodziców i rodzeństwo.
 11. Z dalsza informujemy, że mały odpust w naszej parafii, związany z wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w niedzielę za dwa tygodnie, to jest 2 lipca.
 12. Przy naszym cmentarzu został postawiony automat do sprzedaży zniczy i wkładów. Nie jest on własnością parafii i parafia nie zgadza się na jego umiejscowienie. Został tam postawiony za zgodą Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, która jest właścicielem ziemi przylegającej do cmentarza. Wcześniej wspomniana Dyrekcja nie pytała się o opinie parafii. Zachęcam więc, aby z tego urządzenia nie korzystać i nie nabywać tam zniczy i wkładów.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
– ks. Czesław Banach, w wieku 84. lat, który w latach 1982-84 pracował w naszej parafii. Pogrzeb odbył się wczoraj w Lądzie n.Wartą;
– Sabina Karmowska, zamieszkała w Węglewie, lat 78 (pogrzeb we wtorek o 11.30).
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….