VI Niedziela Zwykła

  1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na tacę z przeznaczeniem na zapłacenie prac remontowych związanych z mozaiką na kościele. Mozaika została naprawiona. Koszt pracy i wynajęcie rusztowań wyniosło 3725 zł. Niestety ofiar zebranych na tacę nie starczyło na pokrycie powyższych kosztów, musieliśmy dołożyć brakujący 1000 zł.
  2. Trwa Maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. W maju, spotykamy się na nabożeństwach majowych odmawiając Litanię Loretańską do NMP. Nabożeństwa majowe są odprawiane: w Kawnicach o godzinie 17.30; w Bielawach w piątki po mszy świętej o godzinie 18.00.
  3. W poniedziałek o godzinie 18.30 będzie próba dla młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania.
  4. W środę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Maryja pod tym wezwaniem jest patronką naszego zgromadzenia zakonnego. Na wieczorną Msze świętą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  5. W czwartek o godzinie 19.00 będzie spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.
  6. W sobotę o godzinie 11.00 będzie próba dla dzieci przed rocznicą Pierwszej Komunii świętej.
  7. Rocznica Pierwszej Komunii święte będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00.
  8. W przyszłą niedzielę na naszym boisku odbędzie się festyn związany z Dniem Dziecka w połączeniu z Imprezą Motocyklową. Będzie także możliwość oddania krwi. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
  9. Z pewnej perspektywy czasowej informujemy, że objęcie parafii przez nowego księdza proboszcza dokona się w piątek, 30 czerwca w czasie Mszy świętej o godzinie 18.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nominata na ks. Proboszcza.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
– Leokadia Michalak, ostatnio zamieszkała w Pleszewie, lat 76.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…