IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek z przeznaczeniem na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 będzie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. Rozpoczął się Maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. W maju, spotykamy się na nabożeństwach majowych odmawiając Litanię Loretańską do NMP. Nabożeństwa majowe są odprawiane: w Kawnicach o godzinie 17.30; w Bielawach w piątki po mszy świętej o godzinie 18.00.
  4. W sobotę o godzinie 11.00 będzie próba ceremonii dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W sobotę odbędzie się 37. pielgrzymka Trzeźwościowa. Rozkład spotkania wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
  6. W tym roku Kościół na całym świecie obchodzi bardzo ważną uroczystość – jubileusz objawień Matki Bożej w Fatimie. 100 lat temu Maryja objawiła trójce dzieci wielkie pragnienie, aby ludzie podjęli się zadośćuczynienia za grzechy przeciwko świętości Maryi. W związku z tym, powstało nabożeństwo pierwszosobotnie. W wielu miejscach, także w 13. dzień miesiąca, czyli w dniu, w którym odbywały się przez sześć miesięcy objawienia maryjne, rozpowszechniło się nabożeństwo fatimskie. Pragniemy, w związku z tym zapoczątkować takie nabożeństwo w naszym sanktuarium. Ponieważ objawienia Matki Bożej trwały od maja do października, tak i my chcemy zachęcić Was, abyście od maja do października, w każdy 13 dzień miesiąca, chcieli wziąć udział w nabożeństwie fatimskim. Przebieg będzie następujący: o godzinie 18.00 będzie Msza święta z kazaniem, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 20.00. O tej godzinie rozpocznie się Różaniec święty z rozważaniami związanymi z objawieniami fatimskimi. Po różańcu będzie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Całość zakończy się Apelem jasnogórskim o godzinie 21.00. rozkład nabożeństwa jest umieszczony na naszej stronie internetowej i zostanie także umieszczony w naszej gablocie przed kościołem. Na różaniec i procesję zabieramy ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  7. Przyszła niedziela jest drugą w miesiącu, ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na spłacenie prac remontowych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

 W minionym tygodniu odeszła do Pana:
– Irena Wiśniewska, zamieszkała w Kawnicach, lat 64 (pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 12.00).
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….