XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ramach Roku Wiary, w przyszłą niedzielę, obchodzony będzie Dzień Evangelium Vitae, poświęcony świętości ludzkiego życia. Ojciec Święty Franciszek, zapowiadając ten dzień, powiedział: Bóg jest Tym, który daje życie. Szanujmy i kochajmy życie ludzkie, szczególnie to bezbronne w łonie matki. Nasza Archidiecezja i Parafia pragnie włączyć się w obchody tego dnia poprzez specjalne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz matek z małymi dziećmi, które będzie udzielane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

2. Dzisiaj, w niedzielę, mija termin oddawania kart uczestnictwa dzieci na półkoloniach. Lista na pierwsze 2 tygodnie jest już zamknięta. Są jeszcze wolne miejsca na trzeci tydzień.

3. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe przy wystawionym Najświętszym Sakramentem. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest o godzinie 17.30.

4. W środę i w czwartek będziemy gościli w naszej parafii św. Jana Bosko. Program peregrynacji umieszczony jest w gablocie przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz można go zabrać do domu gdyż specjalne ulotki są umieszczone na stoliku z prasą. Znajdźmy czas na spotkanie z tym radosnym świętym.

5. W czasie peregrynacji, w środę od godziny 17.30, Kleryckie Koło Misyjne działające przy Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie będzie sprzedawać figurki ks. Bosko. Część kwoty ze sprzedaży figurek zostanie przeznaczona na misje salezjańskie.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać.

7. Nowożeńcom dziękujemy za przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. Kwiaty na przyszłą niedzielę także przygotowują narzeczeni.

8. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek: św. Brata Alberta Chmielowskiego
– w piątek: św. Alojzego Gonzagę

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.