X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj jest II niedziela w miesiącu więc ofiary z tacy będą przeznaczone na prace remontowe w kościele. Bóg zapłać za hojność.

2. Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będzie odprawiane nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W dni powszednie, od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej natomiast w niedzielę o godzinie 17.30.

3. Trwa podsumowanie roku pracy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W tym tygodniu zapraszamy młodzież z klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami na indywidualne spotkania w kancelarii parafialnej. Spotkania odbywać się będą od jutra o godzinie 19.00 według rozkładu umieszczonego na naszej stronie internetowej.

4. W ramach Roku Wiary, w przyszłą niedzielę, obchodzony będzie Dzień Evangelium Vitae, poświęcony świętości ludzkiego życia. Ojciec Święty Franciszek, zapowiadając ten dzień, powiedział: Bóg jest Tym, który daje życie. Szanujmy i kochajmy życie ludzkie, szczególnie to bezbronne w łonie matki. Nasza Archidiecezja i Parafia pragnie włączyć się w obchody tego dnia poprzez specjalne błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym oraz matek z małymi dziećmi, które będzie udzielane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

5. Ksiądz Leszek w dalszym ciągu przyjmuje zgłoszenia na półkolonie.

6. Mieszkańcom Węglewa Bloków i ul. Równoległej dziękujemy za przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. Kwiaty na przyszłą niedzielę przygotowują narzeczeni.

7. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek: bł. Bogumiła
– we wtorek: św. Barnabę
– w środę: bł. Nepomucena Chrzana i Towarzyszy
– w czwartek: św. Antoniego z Padwy
– w piątek: bł. Michała Kozala
– w sobotę: bł. Jolantę

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.