XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończyła się oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, do właściwego przeżywania tego okresu. Dziękujemy orszakowi procesyjnemu, dzieciom sypiącym kwiatki i panom, którzy nosili baldachim. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym przeżywamy uroczystość NMP Nieustającej pomocy. Jest to tak zwany mały odpust. Tego dnia mamy okazję, aby za przyczyną Maryi, prosić Boga o szczególne łaski. Msza święta odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00.

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Jest to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia zapraszamy, na wspólną mszę świętą, wszystkich ministrantów wraz z rodzicami

4. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach, które odprawiane są, także w wakacje, o godzinie 17.40:

  • – w środę: do NMP Pocieszycielki Strapionych;
  • – w piątek: do Miłosierdzia Bożego.

5. W tym tygodniu będziemy wspominać :

  • – w środę: bł. Marię Teresę Ledóchowską
  • – w piątek: św. Jana z Dukli

6. Jest czas wakacji. Pamiętajmy o udziale dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy świętej. Jako rodzice zadbajcie o to, także w czasie kolonii i obozów na które wasze dzieci wysyłacie. Pamiętajmy także, o piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, która w wakacje także nas obowiązuje.

7. O przygotowanie kwiatów na przyszłą niedzielę zadbają nowożeńcy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

W tym tygodniu odszedł do Pana Marek Jerzy Pospieszyński, lat 54, zam. w Węglewie. Wieczny odpoczynek…

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki strapionych pomódlmy się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.