OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.04.2021 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 kwietnia 2021 r.

Dziś podczas mszy św. o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Zgodnie z Ogólnopolskim Programem Duszpasterskim III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia br., jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (18-24 kwietnia br.). W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, a motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela Biblijna jest także od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego, którego organizatorem jest „Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II”. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. To dobry, jak się zdaje czas, aby zapytać siebie samego o obecność Słowa Bożego w moim życiu, gdyż Księga Pisma Świętego, jest zawsze „źródłem czystym i stałym życia duchowego” (KO 21)

W piątek 23 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, który jest głównym patronem Polski, naszej Archidiecezji i Salezjańskiej Inspektorii z siedzibą w Pile. Zapraszamy tego dnia do liczniejszego udziału w Eucharystii, aby przez wstawiennictwo tak potężnego orędownika wypraszać u Boga potrzebne łaski powierzając szczególnie obecną, trudną sytuację Ojczyzny i świata.

W piątek ze względu na Uroczystość św. Wojciecha, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sklepiku parafialnym można nabyć Pismo św. ST i NT w cenie 110 zł.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.