OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.04.2021 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021 r.

Druga Niedziela Wielkanocna w tradycji Kościoła była dniem, w którym wyraźnie zaznaczano obecność ochrzczonych w Wigilię Paschalną. Do tego nawiązuje dzisiejsza kolekta mszalna. Uczestniczący we Mszy św. ubrani byli w białe szaty. Stąd nazywano tę niedzielę białą lub przewodnią. Jan Paweł II, w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 r. ustanowił święto miłosierdzia dla całego Kościoła i zezwolił na użycie nazwy: „Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego”. Tak stało się zadość prośbom Jezusa, skierowanym w prywatnych objawieniach do siostry Faustyny (por. dz. 299 i 699). Kult Miłosierdzia Bożego jest znakiem czasu. Każdy z nas winien korzystać z łask, jakich Bóg chce nam udzielić w ogromie Miłosierdzia swego, zwłaszcza tych, które realizują się w sakramentach Pokuty i Eucharystii.

Decyzją Episkopatu Polski, od roku 2013, Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest Świętem Patronalnym Caritas, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia – czas, w którym zaproszeni jesteśmy do uważniejszego odczytywania potrzeb najuboższych i tych, którzy wołają o pomoc. Jest to też czas, by wsłuchując się w Caritas – bijące serce Kościoła, odkryć na nowo, jak wielką miłością jesteśmy otoczeni. W tym roku Tydzień Miłosierdzia przeżywamy już po raz 77. Po mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby Caritas.

W niedzielę 18 kwietnia podczas mszy św. o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Dziś jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne sanktuarium. Bóg zapłać darczyńcom.

W sklepiku parafialnym można nabyć Pismo św. ST i NT w cenie 110 zł.

INTENCJE MSZALNE

W ostatnim czasie odeszli do Pana:
1. + Tadeusz Etynkowski, lat 64, zam. w Bielawach
2. + Antoni Szubiński, lat 70, zam. w Golinie
3. + Leokadia Gącerz, lat 88, zam. w Kawnicach
4. + Stanisław Chlebowski, lat 100, zam. w Wilcznej
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach w/w zmarłych. Jest on także dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.