OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WIELKANOC

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
04 kwietnia 2021 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie pojawia się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Zanieśmy ją do naszych rodzin w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt Wielkanocnych. Niech obfite dary, które przyniósł Zmartwychwstały Pan, wypełnią nasze codzienne życie w każdym jego wymiarze: osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączali się w liturgię Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych. Z przyczyn oczywistych celebracje św. Triduum Paschalnego miały formę skromniejszą i odbywały się przy udziale ograniczonej liczby wiernych. Tym bardziej cenne okazało się umożliwienie uczestnictwa w obrzędach liturgicznych za pośrednictwem mediów elektronicznych wszystkim, którzy tego pragnęli, za co dzięki ks. Dariuszowi. Dziękujemy osobom, które podczas nieobecności pana kościelnego zatroszczyły się o funkcjonowanie zakrystii, oraz ekipie dekoratorskiej, dzięki której nie jesteśmy pozbawieni wielkanocnych akcentów wystroju świątyni. Dziękujemy za troskę o przydrożne krzyże, kapliczki i alejki przy sanktuarium. Dziękujemy także tym, którzy rozumiejąc materialne potrzeby sanktuarium, wpłacają ofiary pieniężne na rachunek bankowy parafii. Nasze „dziękuję” kierujemy do lekarzy i farmaceutów troszczących się o nasze zdrowie i do wielu osób, które nie pozwoliły nam „umrzeć z głodu”. Niech Zmartwychwstały Chrystus wlewa nadzieję do naszych serc i pomaga przetrwać ten trudny dla całego świata czas.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, jak każdego roku, przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Najbliższy piątek przypada w Oktawie Wielkanocy, nie obowiązuje więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła, druga niedziela wielkanocna, nazywana jest białą, albo przewodnią. Od pewnego czasu tego dnia przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
1. + Leokadia Goncerz lat 88, zam. w Kawnicach
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA