OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.03.2021 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

Dziś na mszę św. o godz. 12,00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Po mszy św. odbędzie się spotkanie kapłana z rodzicami.

Ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca, która przypada dzisiaj, przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Bóg zapłać darczyńcom.

Drogę Krzyżową odprawiamy w naszej parafii w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu parafian o godz. 17,30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17,30. W Bielawach Droga Krzyżowa odprawiana jest w środy o godz. 16,30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św.

Od 8 grudnia 2020 r przeżywamy w kościele Rok Jubileuszowy Świętego Józefa, który podkreśla znaczenie Oblubieńca Maryi jako patrona chrześcijańskich małżeństw, a zwłaszcza uwypukla Jego doniosłą rolę ojcowską. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego i rodzin chrześcijańskich, a papież Franciszek w Uroczystość św. Józefa, która w tym roku przypada w najbliższy piątek, zainauguruje specjalny Rok „Rodzina Amoris Laetitia” (Radość Miłości), który zakończy się obchodami X Światowego Spotkania Rodzin – 26 czerwca 2022 roku w Rzymie. Św. Józef to także patron dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Polecajmy przez Jego wstawiennictwo konających.

W Uroczystość św. Józefa rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). 19 marca po mszy św. o godzinie 10,00, w niedzielę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali oraz w dni powszednie po mszy św. wieczornej, przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, odmawiać będziemy litanię do św. Józefa, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie. Zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć EWANGELIĘ ŻYCIA

Msze św. 19 marca odprawione będą w Kawnicach o godz. 8,00; 10,00 i 18,00

Od przyszłej niedzieli, przeżywać będziemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je salezjanin ks. Wojciech Lipowicz z Konina. Rozkład rekolekcji, dostępny także na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablocie przed kościołem, jest następujący: (czytaj następna strona)

Od V Niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłania się krzyże. Zwyczaj ten znany był w Europie już w XIII w. Krzyże były wówczas bogato zdobione klejnotami. Postać Chrystusa wyrażała nie tyle umęczonego, co zwycięskiego Zbawiciela. Dziś znakiem zasłonięcia podkreśla się cierpienie i całkowite krzyżowe wyniszczenie Chrystusa dla nas. Krzyże pozostają zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku, kiedy to centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża…

W Bielawach w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11,00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Po mszy św. odbędzie się spotkanie kapłana z rodzicami.

Przez dwie następne niedziele będziemy zbierać ofiary pieniężne do puszek przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne dekoracje kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W sklepiku parafialnym są do nabycia: Pismo św. Starego i Nowego Testamentu, kartki świąteczne, różańce, łańcuszki, medaliki z wizerunkiem Pana Jezusa i Maryi, świece, krzyże, obrazy Pani Kawnickiej i inne dewocjonalia.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Stefan Machola lat 92, zam. w Węglewie Kolonii
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie zmarłego. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 r.

Niedziela 21.04.2021 r.
8,00 – msza św. z nauka ogólną
10,00 – msza św. z nauka ogólną
11,00 – msza św. z nauka ogólną – Bielawy
12,00 – msza św. z nauka ogólną
17,30 – Gorzkie Żale – kazanie pasyjne
18,00 – msza św. z nauka ogólną

Poniedziałek 22.04.2021 r.
9,00 – msza św. z nauką
16,00 – msza św. z nauką dla dzieci
17,00 – msza św. z nauką – Bielawy
18,00 – msza św. z nauką

Wtorek 23.04.2021 r.
9,00 – msza św. z nauką
16,00 – msza św. z nauką dla dzieci
17,00 – msza św. z nauką – Bielawy
18,00 – msza św. z nauką

Środa 24.04.2021 r.
9,00 – msza św. z nauką
16,00 – msza św. z nauką dla dzieci
16,30 – Droga Krzyżowa – Bielawy
17,00 – msza św. z nauką – Bielawy
18,00 – msza św. z nauką

Okazja do spowiedzi św. będzie we wszystkie dni rekolekcji podczas każdej mszy św. a wieczorami pół godziny przed mszą św.