OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021 r.

Trwa Wielki Post. Przypominamy o specyfice tego czasu. W kościołach organizowane są nabożeństwa pasyjne – Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz rekolekcje. Mają one służyć nawróceniu i odnalezieniu naszej drogi do Boga. Serdecznie zapraszamy do pogłębionej pracy nad sobą.

Drogę Krzyżową odprawiamy w naszej parafii w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu parafian o godz. 17,30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17,30. W Bielawach Droga Krzyżowa będzie w środy o godz. 16,30.

Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (ad gentes). W 99 krajach misyjnych głoszą Oni Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego . Otoczmy modlitwą misjonarki i misjonarzy, a także wesprzyjmy naszymi ofiarami do puszek dzieła, które czynią.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że dzisiaj w godzinach 9,00 – 12,00 w sali OSP w Kawnicach można oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym i obowiązkowo w maseczkach ochronnych.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy byli przez lata wymazywani z polskiej historii. Dzięki świętu ustanowionemu z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywracamy bohaterom tak zwanej „drugiej konspiracji” należne im miejsce w historii. Składamy hołd „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego (…), przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Data Święta wiąże się z egzekucją oficerów należących do podziemia antykomunistycznego zamordowanych 1 marca 1951 r. w więzieniu na Mokotowie.

Salezjańska Szkoła Podstawowa w Koninie rozpoczęła rekrutację do nowego oddziału przedszkolnego tzw. „Zerówki” oraz do klasy I. Informujemy, że są również wolne pojedyncze miejsca do klasy II, IV, V i VI. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. Więcej informacji na Facebooku – Salezjanka oraz na stronie internetowej sptskonin.salezjanie.pl – w zakładce rekrutacja. Drzwi otwarte odbędą się 7 marca i 10 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 – wcześniej prosimy o kontakt ze szkołą.

Wzorem lat ubiegłych, zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Ważne jest, aby na druku rozliczeniowym PIT, poprawnie wpisać nr KRS oraz kod P11, który sprawi, że pieniądze zostaną przekazane do Kawnic.

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Bogumiły Kurzawy. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.