OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, który zaprasza nas do pogłębionej refleksji nad swoim życiem w kontekście wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Podejmijmy raz jeszcze szczery wysiłek przemiany, nawrócenia, oderwania się od grzechu, od tego, co nie jest zgodne z Bożymi przykazaniami, co oddziela nas od miłości Boga i człowieka. Niech ten czas będzie okazją do poczynienia dobrych postanowień, naprawienia wyrządzonych krzywd i pojednania z bliźnimi. W zbliżeniu się do Boga może nam pomóc udział w wielkopostnych nabożeństwach, na które zapraszamy.

Drogę Krzyżową odprawiać będziemy w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu parafian o godz. 17,30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17,30. W Bielawach Droga Krzyżowa będzie w środy o godz. 16,30.

Dziś w Bielawach na mszy św. o godz. 11,00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

Za tydzień 28 lutego w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy w Polsce j Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (ad gentes). W 99 krajach misyjnych głoszą Oni Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego . Otoczmy modlitwą misjonarki i misjonarzy, a także wesprzyjmy naszymi ofiarami do puszek dzieła, które czynią.

Salezjańska Szkoła Podstawowa w Koninie rozpoczęła rekrutację do nowego oddziału przedszkolnego tzw. „Zerówki” oraz do klasy I. Informujemy, że są również wolne pojedyncze miejsca do klasy II, IV, V i VI. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły. Więcej informacji na Facebooku – Salezjanka oraz na stronie internetowej sptskonin.salezjanie.pl – w zakładce rekrutacja. Drzwi otwarte odbędą się 7 marca i 10 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 – wcześniej prosimy o kontakt ze szkołą.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że w niedzielę 28 lutego w godzinach 9,00 – 12,00 w sali OSP w Kawnicach można będzie oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym i obowiązkowo w maseczkach ochronnych.

Wzorem lat ubiegłych , zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Dzięki tak pozyskanym pieniądzom młodzież i dzieci z naszej parafii mogą otrzymywać dofinansowanie do wyjazdów na ferie czy wakacje. Ważne jest, aby na druku rozliczeniowym PIT, poprawnie wpisać nr KRS oraz kod P11, który sprawi, że pieniądze zostaną przekazane do Kawnic.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.