OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.01.2021 r.

Uroczystość św. Jana Bosco
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2021 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustowa msza święta, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mirosław Dukiewicz – Dyrektor Wspólnoty Zakonnej i Proboszcz Parafii pw. św. Faustyny w Koninie, odprawiona zostanie o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

We wtorek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Do kościoła przynosimy świece – gromnice, aby je pobłogosławić. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Stąd też po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary pieniężne do puszek na pomoc zakonom klauzurowym.

W tym tygodniu zniknie z kościoła bożonarodzeniowy wystrój. Wszystkim osobom, które dekorowały świątynie naszej parafii i zadbają o uprzątnięcie dekoracji składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy zarazem, aby kwiaty do kościoła na najbliższą niedzielę 7 lutego zakupili mieszkańcy: Rosochy Drugiej i Trzeciej, Maniusina, Zarzyna, ulic Pod Sosnami i Miłej. Serdecznie dziękujemy

W środę 3 lutego przypada wspomnienie liturgiczne św. Błażeja. Po mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo, za wstawiennictwem tego świętego, które chroni przed chorobami gardła. W piątek 5 lutego, liturgia wspomina św. Agatę – dziewicę i męczennicę, a w sobotę 6 lutego świętych Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.

W pierwszy czwartek miesiąca 4 lutego o godz. 17,30 odprawione będzie nabożeństwo powołaniowe. Modlić będziemy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla Kościoła powszechnego i młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy ministrantów ich rodziny i wszystkich , którym na sercu leży sprawa powołań.

Najbliższy piątek, to I piątek miesiąca. Okazja do miesięcznej spowiedzi św. będzie pół godziny przed mszą św.

We wtorek 9 lutego w naszym Sanktuarium rozpocznie się cykl spotkań formacyjnych „Seminaria odrodzenia życia chrześcijańskiego”. Mają one na celu pogłębienie naszej wiary poprzez rozważanie Słowa Bożego, modlitwę, dzielenie się doświadczeniem. Skierowane są do wszystkich, którzy otrzymali już sakrament bierzmowania. Zaczniemy Mszą świętą o 18,00 po niej pierwsze spotkanie organizacyjne w kościele. Zapraszamy.

Po świątecznej przerwie wznawiamy odprawianie tradycyjnych nabożeństw. Przypominamy, że:
– w środę jest nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia,
– w piątek do Miłosierdzia Bożego.
Nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 17.30.

W sklepiku parafialnym są do nabycia: kalendarze, świece chrzcielne i pierwszokomunijne, krzyże, obrazy Pani Kawnickiej, różańce itp. Ks. Stanisław zaprasza.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA