OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.01.2021 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA 24 stycznia 2021 r.

Dzisiaj w Kościele polskim przeżywamy dzień solidarności z Chorwacją, którą na przełomie roku 2020/21 nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Były ofiary śmiertelne i setki rannych, a tysiące osób żywioł pozbawił dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Stąd też modlitwą i ofiarami pieniężnymi składanymi do puszek chcemy pomóc poszkodowanym.

30 września 2019 r. Listem apostolskim „Aperuit illis” Papież Franciszek postanowił, że Trzecia Niedziela Zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona dziś 24 stycznia. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

24 stycznia Kościół wspomina w liturgii św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła. Żył na przełomie XVI/XVII wieku. Jest patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej gdyż na murach i parkanach rozlepiał ulotki – zwięzłe wyjaśnienia prawd wiary. W kontaktach między ludźmi wyznawał zasadę: „Więcej much złapie się na kroplę miodu aniżeli na całą beczkę octu”. Św. Jan Bosko wybrał Go na patrona założonego przez siebie zgromadzenia zakonnego, któremu od imienia świętego dał nazwę Salezjanie. Jutro obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W niedzielę 31 stycznia przypada uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustową mszę świętą odprawimy w niedzielę 31 stycznia o godz. 11,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mirosław Dukiewicz Dyrektor Wspólnoty Zakonnej i Proboszcz Parafii pw. św. Faustyny w Koninie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
1. + Mirosława Kwiatkowska, lat 67, zam. w Koninie
2. + Piotr Siwko, lat 63, zam. w Kawnicach
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach w/w zmarłych. Są ona także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.