XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miniony piątek nastąpiła zmiana na stanowisku proboszcza naszej parafii. Decyzją ks. abpa Józefa Kowalczyka w oparciu o prośbę ks. Inspektora Towarzystwa Salezjańskiego, ks. Marka Chmielewskiego, powyższą funkcję będzie pełnił ks. Piotr Ziółkowski, który jednocześnie będzie przełożonym wspólnoty salezjańskiej. Dziękujemy serdecznie ks. Zygmuntowi Grochowiakowi za pełnienie przez 6 lat funkcji Proboszcza Parafii i Dyrektora Wspólnoty Salezjańskiej i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich potrzebnych łask w realizacji zadań wynikających z potrzeb duszpasterskich w Rumi. Szczęść Boże.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy osobom przygotowującym ołtarze, strażakom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, orkiestrze i naszemu cudownemu chórowi.

3. Aktualnie przeżywamy oktawę Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie, po wieczornej Mszy świętej, odprawiana jest procesja eucharystyczna. Codziennie niech będzie obecny orszak procesyjny oraz dzieci sypiące kwiatki. Zachęcamy też wiernych do licznego udziału w oktawie.

4. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. Tradycyjnie na wieczorną mszę świętą przynosimy do poświęcenia wiązanki kwiatów, zbóż i ziół.

5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień przebłagania za grzechy. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji kapłanów, a szczególnie o nas, duszpasterzach pracujących w tej parafii. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Jest to mały dopust, a więc okazja do zaczerpnięcia szczególnych łask od Boga za przyczyną Maryi. Msza święta odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

7. Także w przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 10.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Ponad to w tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– w środę: świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także dzień imienin nowego księdza proboszcza.

– w sobotę: Niepokalanego Serca NMP.

9. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Pamiętajmy o udziale dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy świętej. Zadbajcie o to, także w czasie kolonii i obozów na które wasze dzieci wysyłacie.

10. Jest możliwość wysłania dzieci, których rodzice opłacają KRUS, na dwutygodniowy wypoczynek nad morzem lub w górach. Koszt 510 zł. Szczegóły u księdza proboszcza. Sprawa bardzo pilna.

11. O przygotowanie kwiatów na przyszłą niedzielę, 3 lipca, prosimy mieszkańców Węglewskich Holendrów.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie polecamy „Przewodnik Katolicki”, oraz inne czasopisma. Zachęcamy także do słuchania Radia „Maryja” i oglądania telewizji „Trwam”.

INTENCJE MSZALNE

Przez wstawiennictwo M.B Pocieszycielki strapionych pomódlmy
się w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.