OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.01.2021 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021 r.

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Na spotkaniu odnowione zostaną przyrzeczenia chrztu św. prosimy zatem o przybycie ze świecami, najlepiej tymi, które były używane w liturgii chrztu świętego dzieci. Na spotkanie o podobnym charakterze w Bielawach zapraszamy w niedzielę 24 stycznia.

Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Inną niż zwykle z racji zaistniałych okoliczności. Wszystkim osobom uczestniczącym w wieczornych mszach św. w kościele i trwającym na modlitwie w swoich domach, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za wspólnotę wiary, zatroskanie o dobro Kościoła, a także za złożone ofiary pieniężne. Niech Bóg błogosławieństwem nagrodzi wszelkie dobro i chroni od zła. Niech wlewa do serc naszych nadzieję na lepsze jutro.

W czwartek przypada Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, zarówno o tych żyjących jak i tych, którzy już odeszli do Pana.

21 stycznia obchodzić będziemy w liturgii wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy. Jest to także dzień imienin naszej Pani Gospodyni Agnieszki Andrzejak. Z tej okazji składamy życzenia szczęścia, zdrowia duszy i ciała, obfitych łask Boga i serca zawsze otwartego na ich przyjęcie. W darze modlitewnym, mszę św. w intencji Solenizantki, odprawimy w środę 20 stycznia o godz. 18,00.

29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia br. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Stąd też niedzielę 24 stycznia w Kościele polskim przeżyjemy jako dzień solidarności z Chorwacją. Będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna na ten cel.

31 stycznia przypada uroczystość św. Jan Bosko – Ojca i nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, który jest patronem filialnego kościoła w Bielawach. Odpustową mszę świętą odprawimy w niedzielę 31 stycznia o godz. 11,00. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mirosław Dukiewicz Dyrektor Wspólnoty Zakonnej i Proboszcz Parafii pw. św. Faustyny w Koninie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Bielaw.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA