OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.01.2021 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Niedziela 10 stycznia 2021 rok

Wspominając dzisiaj Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność dziecka Bożego. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, by podziękować za dar dziecięctwa Bożego, a także po to, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za Kościół.

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem M. B. Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

Dzisiaj jest druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na inwestycyjne potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W niedzielę 17 stycznia podczas mszy św. o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Na spotkaniu odnowione zostaną przyrzeczenia chrztu św. prosimy zatem o przybycie ze świecami, najlepiej tymi, które były używane w liturgii chrztu świętego dzieci. Na spotkanie o podobnym charakterze w Bielawach zapraszamy w niedzielę 24 stycznia.

Czas Bożego Narodzenia jest związany w naszej tradycji z kolędą – wizytą duszpasterską w domach naszych parafian. Ze względu na pandemię kolędę w tym roku przeżywamy w innej formie. Jak dotąd, modlimy się wspólnie o błogosławieństwo Boże dla was i waszych domów, ale czynimy to podczas wieczornych mszy św. odprawianych każdego dnia z wyjątkiem niedzieli, na które serdecznie zapraszamy rodziny poszczególnych miejscowości, zgodnie z zaproponowanym rozkładem kolędy. Po Mszy św. sprawowanej w intencji tych rodzin, odmawiane są modlitwy kolędowe, zakończone poświęceniem i błogosławieństwem. Na koniec można złożyć ofiarę z racji kolędy. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczony jest tekst błogosławieństwa, którym może posłużyć się np. Ojciec rodziny, aby w jedności z duszpasterzami pobłogosławić swoich najbliższych. Zachęcamy do tej formy modlitewnej wspólnoty.

ROZKŁAD KOLĘDY

11.01.2021 (poniedziałek)
Kawnice – ul. Królewska Węglew ul. Mieszka I, Węglew i Węglew Kolonia – ul. Królewska

12.01.2021 (wtorek)
Kawnice – ul. Kwiatowa, Orzechowa, Kawnice za torami, Głodowo, Węglew Kolonia – ul. Dębowa i przyległe (Jodłowa, Pod Lipami, Cyprysowa, oś. Ciche (między jodłową i cyprysową) i Szmaragdowa, Turkusowa, Topazowa

13.01.2021 (środa)
Kraśnica – Wieś z Kolonią Przyległą14.01.2021 (czwartek)
Rosocha i Rosocha Pierwsza, Rosocha Druga, Rosocha Trzecia, Rosocha Kolonia ulica Pod Sosnami i ulica Maniusin (oprócz ul. Miłej)

15.01.2021 (piątek)
Kraśnica Kolonia – ulice: Nad Stawami, Młynki Kraśnickie, Nadwarciańska i Liliowa oraz domy od Konina do Węglewa Kolonii po obu stronach DK nr 92 i domy do torów i za torami

16.01.2021 (sobota)
Bielawy

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów