OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.11.2020 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2020 r.

Dzisiaj pod hasłem: “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32), obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek w listopadzie 2016 roku Listem Apostolskim Misericordia et Misera, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniężną do puszek na potrzeby ubogich. Zachęcamy do ofiarności.

Także dzisiaj w trzecią niedzielą listopada, obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Na mocy dekretu Papieża Franciszka w tym roku, przez cały listopad, duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego. Za pobożne nawiedzenie cmentarza w stanie łaski uświęcającej i odmówienie modlitwy za zmarłych, wybrana przez nas osoba otrzymuje odpust zupełny tzn. darowanie wszelkich kar za popełnione grzechy .

Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie o godz. 17,30. Przez cały listopad można składać wypominki listopadowe, roczne i na mszę świętą zbiorową w 15 dzień miesiąca. Można to czynić także drogą elektroniczną. Adres e-mail i numer rachunku bankowego są dostępne na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „KONTAKT”
E–mail: kawnice@salezjanie.pl
Nr rachunku: BGŻ PNB PARIBAS 25 1600 1462 1834 6984 4000 0001

W sobotę 21 listopada imieniny obchodzić będzie ks. Proboszcz Janusz Tokarczyk. Mszę św. imieninową solenizant odprawi w niedzielę 22 listopada o godz. 10,00. Zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy w intencji kapłana i zachęcamy do składania okolicznościowych życzeń.

W ramach prowadzonej od wielu lat akcji „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, Grupa Caritas naszej parafii rozprowadza świece adwentowe.

W związku z pandemią w tym roku opłatki wigilijne rozwozi do naszych domów ks. Darek. Zachowując normy sanitarne podjeżdża pod posesje samochodem, do którego należy podejść, odebrać opłatki oraz złożyć za nie ofiarę. Dni dostarczania opłatków to: poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 10-13 i od 14-17. W tym tygodniu:
pn – Kawnice i Kawnice Kolonia po stronie Kościoła wszystkie domy do torów;
śr  – Kawnice Kolonia i Kolno;
pt – Głodowo i Rosocha przy drodze do Głodowa.

Ogłoszenie Burmistrza Goliny

Burmistrz Goliny, przypomina właścicielom i użytkownikom gospodarstw rolnych, że do 31 listopada 2020 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Powszechny Spis Rolny. Udział w badaniu jest obowiązkowy a odmowa udziału w spisie podlega grzywnie. Spisać można się przez internet na stronie GUS lub umawiając się z rachmistrzem. Informacje o Powszechnym Spisie Rolnym można uzyskać dzwoniąc do Urzędu Miejskiego w Golinie.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Anna Szumniak lat 61, zam. w Kawnicach Kolonii
+ Genowefa Karpińska lat 73, zam. w Koninie
+ Rozalia, Helena Głowacka lat 81, zam. w Kraśnicy
+ Jadwiga Rządkowska lat 81, zam. w Kawnicach Kolonii
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach w/w zmarłych. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce „intencje mszalne – pogrzeby”. Wieczny odpoczynek…….

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów