OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 października 2020 r.

Dzisiaj na mszę św. o godz. 12,00 zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Zaplanowane na dziś spotkanie Rady Parafialnej z powodu sytuacji pandemicznej nie odbędzie się.

W środę 28 października obchodzić będziemy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Na stolikach z prasą, wyłożone są kartki na wypominki. Białe przeznaczone na wypominki miesięczne (odczytywane tylko w listopadzie), żółte na wypominki roczne (odczytywane we wszystkie niedziele roku przed mszą św. o godz. 12,00) i niebieskie na Mszę świętą zbiorową odprawianą w każdy 15. dzień miesiąca.

Msze święte 1 listopada w naszej parafii odprawiane będą tylko w kościołach według rozkładu niedzielnego: Kawnice: 8,00; 10,00; 12,00 i 18,00; Bielawy: 11,00. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych odprawione będzie w Kawnicach w kościele o godz. 17,30. Mszy św. ani żadnych innych nabożeństw pod przewodnictwem kapłana na cmentarzu w tym roku nie będzie !!!!!

W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze święte odprawiane będą: w Kawnicach o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

W dekrecie wydanym na polecenie papieża Franciszka przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że we wszystkie dni listopada, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Celem decyzji jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wiernym. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy.

Od poniedziałku 2 listopada, przez cały miesiąc, będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych wypisanych w wypominkach. Na modlitwę zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

W ramach prowadzonej od wielu lat akcji „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, Grupa Caritas naszej parafii rozpoczęła rozprowadzanie świec.

W sklepiku parafialnym można nabyć między innymi: kartki świąteczne, kalendarze, świece chrzcielne i pierwszokomunijne, medaliki, różne pamiątki z naszego sanktuarium itp… . Są także opłatki wigilijne. Zapraszamy

W niedzielę, 08 listopada przeżywać będziemy 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie. Na ten cel przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek.

Przypominamy , że:

Podczas wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit to 1 osoba na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. (w naszym kościele ok. 150 osób)

Istnieje zakaz organizacji imprez okolicznościowych: wesel, komunii, konsolacji i wszelkich innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
+ Eugeniusz Olejnik, lat 79, zam. w Koninie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie zmarłego Eugeniusza. Jest on także dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..