OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2020 r.

Na Mszy świętej o godzinie 12.00 dziękować będziemy Bogu za tegoroczne zbiory. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przybycia z wieńcami dożynkowymi.

Dzisiaj po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza. Zasadnicza część obrad dotyczyć będzie przygotowania do odpustu parafialnego, który już za tydzień.

Po wszystkich mszach św. zbierane są dzisiaj ofiary pieniężne do puszek na kwiaty, dekoracje kościoła i ołtarza polowego oraz na inne wydatki związane z przygotowaniem odpustu parafialnego.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że dzisiaj w godzinach 9,00 – 12,00 przed budynkiem OSP w Kawnicach można oddać krew. Chętnych zapraszamy do ambulansu z Dowodem Osobistym i obowiązkowo w maseczkach ochronnych.

W środę 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy św. o godz. 18,00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21,00. Modlitwą przed Jezusem Eucharystycznym i wizerunkiem Matki Pocieszenia chcemy rozpocząć przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowych. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny. Centralnej Mszy św. odpustowej, odprawionej w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12,00 przy ołtarzu polowym, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. biskup Krzysztof Wętkowski. Szczegółowy program dwudniowych obchodów umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce „aktualności”. W związku z uroczystością: Matki różańcowe, strażaków, ministrantów, oazę, chór „Consolare”, dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, Radę Duszpasterską, Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich, młodzież i wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii, orszaku procesyjnego i świątyni do godnego przeżywania uroczystości. Zatroszczmy się także o to, aby – jak każdego roku – klomby, rabatki, trawniki i żywopłoty przy kościele nabrały świątecznego blasku. Nade wszystko jednak pamiętajmy o naszym wnętrzu, abyśmy przystępując do spowiedzi i komunii św. w pełni skorzystali z obfitości łask Bożych, darowanych nam w tym czasie i w tym miejscu. Dajmy sobie szansę, aby Maryja Pocieszycielka, jak niegdyś w Kanie Galilejskiej, wyprosiła i nam u swego Syna wina łaski, radości płynącej z czystego serca.

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE 29.08 – 30.08. 2020 r.
Sobota – 29 sierpnia 2020 r.
7.30 – Msza św.
18.00 – Uroczyste Nieszpory
18.40 – Msza święta wigilijna Ks. Wojciech Pettke (ekonom WSD Ląd)
19.40 (po mszy św.) – procesja Różańcowa ulicami Kawnic (ze świecami)
21.00 – Apel Maryjny, błogosławieństwo i zasłonięcie Obrazu
Niedziela – 30 sierpnia 2020 r.
7.30 – Odsłonięcie Obrazu i Godzinki o NMP
8.00 – Msza święta ks. Mariusz Chamarczuk
10.00 – Msza święta – ks. Adam Popławski ( Wikariusz ks. Inspektora)
11.00 – Witanie przybywających pielgrzymek
12.00 – Suma Odpustowa – ks. bp. Krzysztof Wętkowski
18.00 – Msza święta

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Sabina Kubiak, l 93, zam. w Kraśnicy
+ Jan Budner, l.81, zam. w Kraśnicy
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Sabiny. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Pogrzeb śp. Jana odbędzie się we wtorek o godz. 14,00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów….