OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.08.2020 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2020 r.

Dziś przeżywamy dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, modlimy się za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Po Mszach Świętych przeprowadzana jest zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane poszkodowanym. Zachęcamy do ofiarności.

W piątek 21 sierpnia po mszy św. wieczornej odbędzie się spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Uroczystość I Komunii św. przeżywać będziemy w sobotę 22 sierpnia o godz. 10,00.

Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków i o inicjatywy na rzecz abstynencji.

Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 23 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

W niedzielę 23 sierpnia po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza. Zasadnicza część obrad dotyczyć będzie przygotowania do odpustu parafialnego, który już za dwa tygodnie.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że w niedzielę 23 sierpnia w godzinach 9,00 – 12,00 przed budynkiem OSP w Kawnicach stanie ambulans, w którym można będzie oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym i obowiązkowo w maseczkach ochronnych.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii św. i niedzielę 23 sierpnia prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie dziękujemy.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary pieniężne do puszek na kwiaty, dekoracje kościoła i ołtarza polowego oraz na inne wydatki związane z przygotowaniem odpustu parafialnego.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
+ Stanisław Andrzejak, lat 87, zam. w Koninie
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów