OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.06.2020 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwca 2020 r.

Od 1965 roku w Polsce, 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Pośpieszmy tego dnia z życzeniami i słowem wdzięczności do naszych Ojców. Zarówno żyjącym jak i zmarłym ofiarujmy modlitwę. Wydaje się, że w dobie coraz częściej wskazywanego kryzysu ojcostwa, warto zastanowić się nad tym kim są, kim byli nasi ojcowie? Jak wielki ślad zostawili w naszym życiu i ile im zawdzięczamy?

W środę 24 czerwca Kościół obchodzić będzie Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Był zapowiadany przez proroków jako ten, który przygotuje drogę Panu. On tworzy połączenie pomiędzy Starym i Nowym Testamentem. On jest uważany za ostatniego z proroków Starego Testamentu i za pierwszego świętego Nowego Testamentu, w którym jego historia jest opowiedziana.

Piątek 26 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Rozpoczynają się upragnione wakacje. Rodzicom, nauczycielom, katechetom, młodzieży i dzieciom życzymy miłego wypoczynku. Przypominamy zarazem, że czas wolny od zajęć szkolnych nie oznacza zwolnienia z codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Od życia według Bożych przykazań nie ma wakacji nigdy. Dziękczynna msza św. za miniony rok szkolny 2019/2020 odprawiona zostanie 26 czerwca o godz. 16,30.

Uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy celebrować będziemy w tym roku w niedzielę 28 czerwca podczas mszy św. o godzinie 12,00. Sumie odpustowej i następującej po niej procesji wokół kościoła, przewodniczyć będzie salezjanin ks. Profesor Radosław Błaszczyk z Lądu. Główny celebrans wygłosi także kazanie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i prosimy o piękne przygotowanie orszaku procesyjnego.

W czasie wakacji w lipcu i sierpniu, nie będzie w Bielawach mszy św. w dzień powszedni. Rozkład niedzielny pozostaje bez zmian.

Kancelaria parafialna w wakacje czynna będzie we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

Ze względu na urlopy, okazja do spowiedzi św. w okresie wakacyjnym w Kawnicach będzie 15 minut przed każdą mszą św. Podczas mszy świętych może nie być kapłana w konfesjonale.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 28 czerwca prosimy mieszkańców Kawnic Kolonii i Goliny Kolonii. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów