OGŁOSZENIA DUSZPASTRERSKIE 14.06.2020 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 czerwca 2020 r.

Wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i uświetnienie liturgii Bożego Ciała: osobom budującym ołtarze na trasie przemarszu procesji i dekorującym swoje posesje, strażakom dbającym o bezpieczny przebieg uroczystości, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom pielęgnującym, kwiatowe rabatki na placu przy świątyni, tym którzy udzielili wsparcia materialnego z serca dziękujemy i Bogu w modlitwie powierzamy.

Dziś z racji trwającej Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną w Kawnicach odprawimy po sumie o godz. 12,00. Nie będzie więc nabożeństwa wieczornego o 17,30.

Ofiary składane dzisiaj na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcone zostaną wianki uplecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie a także trudu ludzkiej pracy. Podczas ich święcenia wzniesiemy modlitwę o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

W piątek 19 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia w Kościele obchodzimy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza podczas mszy św. wieczornej, po której odbędzie się procesja eucharystyczna.

Uroczystości ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy celebrować będziemy w tym roku w niedzielę 28 czerwca. Suma odpustowa i następująca po niej procesja wokół kościoła, odprawione zostaną o godz. 12,00. Prosimy zatem o piękne przygotowanie orszaku procesyjnego.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 21 czerwca prosimy mieszkańców Kawnic mieszkających przy ul. Kwiatowej. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów