OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
X tydzień zwykły Rok A II 07 czerwca 2020 r.

Dziś w szczególny sposób oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Po ukazaniu tajemnic zbawienia od narodzenia Chrystusa, przez Jego śmierć i zmartwychwstanie, aż do Zesłania Ducha Świętego – liturgia kieruje naszą uwagę na główną tajemnicę chrześcijaństwa – Trójcę Przenajświętszą, źródło wszelkiego daru i dobra. Dziękujmy Bogu za powołanie nas do uczestnictwa w Jego życiu i za godność, jaką nas obdarzył.

Nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odprawiane są w środy, piątki i niedziele o godzinie 17,30 w pozostałe dni tygodnia, odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej. W Bielawach w niedziele i środy po mszy św.

W czwartek 11 czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszych miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w realną obecność Jezusa w Chlebie i Winie. Przygotujmy ołtarze na trasie przemarszu procesji, udekorujmy nasze domy, mieszkania, zadbajmy o godną oprawę procesyjnego orszaku, ale przede wszystkim otwórzmy siebie samych na Słowo Boże i Jego błogosławieństwo.

Msze św. będą odprawione wg następującego porządku:
Kawnice o godz. 8,00; 10,00 (po mszy św. procesja) i 18,00
Bielawy o godz. 8,00

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I OŁTARZ – przy posesji państwa Modelskich – mieszkańcy ulic: Królewskiej i Zielonej
II OŁTARZ – przy posesji państwa Janasów – chórzyści i mieszkańcy Rosochy Wsi, Rosochy Pierwszej, Drugiej, Trzeciej, Maniusina, ulic: Pod Sosnami i Miłej
III OŁTARZ – przy posesji państwa Kacprowiczów – Żywy Różaniec i mieszkańcy ul. Kwiatowej
IV OŁTARZ – przy remizie – strażacy z Kawnic, Kraśnicy, Węglewa, Rosochy, Kraśnicy Wsi i Kolonii

Od piątku 12 czerwca przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Przez 8 kolejnych dni po mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbywać się będą Procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Zachęcamy orszak procesyjny i dziewczynki sypiące kwiatki do codziennego udziału. W czasie oktawy nie będzie nabożeństw czerwcowych przed mszą św. wieczorną.

W sobotę 13 czerwca po procesji eucharystycznej zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informacje Kurii Biskupiej dotyczące procesji Bożego Ciała

1. Przy zachowaniu innych przepisów państwowych można organizować tradycyjne procesje w Uroczystość Bożego Ciała. Uczestniczący w nich winni mieć założone maseczki (za wyjątkiem sprawujących kult).
2. Nie obowiązuje limit 150 osób. Ten limit dotyczy zgromadzeń publicznych, objętych specjalną ustawą o zgromadzeniach. Zgromadzenia kościelne – nasze i innych związków wyznaniowych ustawa o zgromadzeniach nie obejmuje.
3. Podczas zgromadzeń na zewnątrz obowiązują dwa metry odległości od siebie lub maseczka; w kościele obowiązuje maseczka. Z racji bezpieczeństwa lepiej w procesji używać maseczki, bo nie zawsze limit 2 m można zachować. W kościołach 2 m dystansu nie obowiązują.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Telesfor Kuznowicz lat 63 zam. w Kolnie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Telesfora. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.