OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WIELKANOC 2020 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12 kwietnia 2020 r.

Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus Zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie pojawia się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana! Zanieśmy ją do naszych rodzin w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym w Niebie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączali się w liturgię Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych. Z przyczyn oczywistych celebracje św. Triduum Paschalnego miały formę skromniejszą i odbywały się przy udziale ograniczonej liczby wiernych. Tym bardziej Ks. Proboszcz dziękuje ks. Dariuszowi Dąbrowskiemu za trud włożony w umożliwienie uczestnictwa w obrzędach liturgicznych za pośrednictwem mediów elektronicznych wszystkim, którzy tego pragnęli. Dziękujemy za troskę o przydrożne krzyże, kapliczki i alejki przy sanktuarium. Osobom pamiętającym o modlitwie i obdarowującym nas kwiatami i słodkościami w święto kapłaństwa także z serca dziękujemy. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy rozumiejąc materialne potrzeby sanktuarium, wpłacają ofiary pieniężne na rachunek bankowy parafii. Niech Zmartwychwstały Chrystus wlewa nadzieję do naszych serc i pomaga przetrwać ten trudny dla całego świata czas.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, jak każdego roku, przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Przyszła, druga niedziela wielkanocna, nazywana jest białą, albo przewodnią. Od pewnego czasu tego dnia przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
1. + Helena Olszyna lat 93 zam. w Golinie
2. + Maria Grzybowska lat 73 zam. w Kraśnicy Kolonii

Rozkłady intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Heleny można odebrać w zakrystii. Są one także zamieszczone na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne/pogrzeby. Pogrzeb śp. Marii odbędzie się w środę 15 kwietnia o godz. 12,00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA