OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.03.2020 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

Przeżywamy Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie, które dotyczy wszystkich wymiarów życia: osobistego, rodzinnego, społecznego. Potrzeba nam wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie oraz cierpliwej pracy nad sobą. W nawróceniu pomagają nam zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach, na które serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu odprawiamy w kościele parafialnym w piątki o godz. 17,30 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17,30. Na drogę Krzyżową w Bielawach zapraszamy w środy o godz. 16,30.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie, od godz. 10,00 do 15,00 odbędzie się „Dzień Otwartych Drzwi”. Dyrekcja Szkoły Zapraszamy dzieci i młodzież klas I – VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami i wszystkich zainteresowanych, którzy pragną wychowania swoich dzieci i wnuków w duchu nauki Kościoła, jak również kształcenia na wysokim poziomie w przyjaznym środowisku.

W czwartek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić w intencji naszej parafii, a szczególnie za mężów i ojców, aby godnie wypełniali swoje powołanie. Św. Józef jest także patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Zatem Jego wstawiennictwu, polecać będziemy również konających. Msze święte tego dnia odprawione będą o godz. 7,30 i 18,00.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 29 marca – 1 kwietnia 2020 r. Wygłosi je salezjanin ks. Wojciech Lipowicz z Konina. Szczegółowy rozkład rekolekcji podamy wkrótce.

W parafialnym sklepiku z dewocjonaliami są do nabycia między innymi: różańce, kartki świąteczne, świece chrzcielne i pierwszokomunijne. Zapraszamy.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie jednego procenta podatku na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Szczegółowe informacje zawierają ulotki znajdujące się na stolikach z prasą.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Andrzej, Paweł Górak lat 55 zam. w Kraśnicy
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Andrzeja. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.