0GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.02.2020 r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 02 lutego 2020 r.

Dziś obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Dlatego do kościoła przynieśliśmy świece – gromnice, aby je pobłogosławić. Dawniej zapalone gromnice wystawiano w oknach podczas burzy i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Stąd też po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary pieniężne do puszek na pomoc zakonom klauzurowym.

Z racji przypadającej 31 stycznia uroczystości św. Jana Bosco, dziś w Bielawach o godzinie 12,00 odprawiona będzie odpustowa msza św. Liturgii przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Józef Dubiniec salezjanin z Lądu. Uroczystość uświetni chór „Consolare”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu zniknie z kościoła bożonarodzeniowy wystrój. Wszystkim osobom, które dekorowały świątynie naszej parafii i zadbają o uprzątniecie dekoracji składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także za wykonanie dekoracji eksponującej świecę maryjną, która przypomina nam o zbliżającej się peregrynacji obrazu M.B. Częstochowskiej i o potrzebie duchowego przygotowania się do tego wydarzenia.

Prosimy, aby kwiaty do kościoła na najbliższą niedzielę 9 lutego zakupili mieszkańcy Węglewa mieszkający przy ulicach: Mieszka Pierwszego, Stefana Batorego i w Zielonej Dolinie. Serdecznie dziękujemy

Jutro 3 stycznia w liturgii wspominać będziemy św. Błażeja. Po mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo, za wstawiennictwem tego świętego, które chroni przed chorobami gardła.

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzać będziemy wyjątkowo (!!!!) w pierwszy czwartek miesiąca 6 lutego od godz. 9.00.

Po świątecznej przerwie wznawiamy odprawianie tradycyjnych nabożeństw. Przypominamy, że:
– w środę jest nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia,
– w piątek do Miłosierdzia Bożego.
Nabożeństwa rozpoczynają się o godzinie 17.30.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w naszym kościele.

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebach śp. Marianny Bekker i Tadeusza Krakowskiego. Są ona także dostępne na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.

INTENCJE MSZALNE

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium.