OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.10.2019 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  13 października 2019 r.

Dziś w Polsce obchodzimy XIX już Dzień Papieski: pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Zanośmy Bogu dziękczynienie za wielkiego rodaka i starajmy się o kontynuację jego dzieła, które po części wyraża się w fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Idea fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w roku 2000 jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II, przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych i kulturalnych. Do głównych celów Fundacji należy zaangażowanie w rozwój kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, upowszechnianie nauczania papieża Jana Pawła II oraz podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi. Młodzież, która dzięki fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca św. Jana Pawła II. Na ten cel przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną do puszki.

Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego przyniosło nam, Kościołowi i światu odmawianie różańca. Włączajmy się wszyscy w październikową tradycję Kościoła.

W Głodowie, przez cztery niedziele października o godz. 15,00, odmawiamy różaniec przy krzyżu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Dziś jest druga niedziela miesiąca a więc ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym parafialnym kościele. Niech Bóg błogosławi darczyńcom.

Poniedziałek 14 października to Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim, którzy zajmują się nauczaniem i wychowaniem młodego pokolenia, oraz administracji placówek oświatowych, życzymy Bożego błogosławieństwa i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Za tydzień w niedzielę 20 października, przypada Światowy Dzień Misyjny, który jak cały miesiąc październik, przeżywać będziemy w tym roku pod hasłem: „ Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”. Niech ten czas pozwoli nam jeszcze bardziej odkryć potrzebę dawania świadectwa o Chrystusie. Ofiary pieniężne zbierane tego dnia do puszek przeznaczone będą na pomoc misjom i misjonarzom.

W niedzielę 20 października o godz. 14,30 w kościele w Kawnicach odbędzie się koncert chórów, na który zapraszają: Ks. Proboszcz Janusz Tokarczyk – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Dom Kultury w Golinie i Chór Consolare. O szczegółach informuje plakat zamieszczony w gablocie przed kościołem.

W Przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12,00 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Podczas Eucharystii poświęcone zostaną różańce.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich. Czynić to będziemy w poczuciu wdzięczności i miłości dla tych, którzy już od nas odeszli. Postępujemy tak, bo chcemy być wierni chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Jednak nie zapominajmy, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i ofiary Mszy św. Dlatego, jak każdego roku, na stolikach z prasą, wyłożone są kartki na wypominki. Białe przeznaczone na wypominki miesięczne (odczytywane tylko w listopadzie), żółte na wypominki roczne (odczytywane we wszystkie niedziele roku przed mszą św. o godz. 12,00) i niebieskie na Mszę świętą zbiorową odprawianą w każdy 15. dzień miesiąca. Na odwrocie białych kartek wypisany jest także rozkład Mszy świętych i nabożeństw odprawianych w Uroczystość Wszystkich św. a jest on następujący: Kawnice: 8.00 – msza św. w kościele, 11.00 – msza św. na cmentarzu, 17.00 – różaniec na cmentarzu. Bielawy: 8,00 – msza św. w kościele.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 20 października prosimy mieszkańców Kraśnicy Wsi z przyległą Kolonią. Serdecznie dziękujemy.

Oddział Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie informuje, że z okazji 100 – lecia Towarzystwa w niedzielę 20 października w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie o godz. 11,30, odprawiona zostanie msza św. ekumeniczna w intencji ludzi pełniących misje dla dobra dziecka i rodziny.

W czwartek 31 października o godzinie 19.30, po raz kolejny, organizowana jest w Golinie „Noc Świętych”. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie modlitwy Liturgii Godzin, krótkiego przedstawienia teatralnego, radości wyrażonej tańcem, a także fajerwerków i na koniec słodkiego poczęstunku. Zachęcają także , aby dzieci przebrały się za aniołki, a wszyscy proszeni są o zabranie świec, które zapłoną podczas procesji. Szczegółowe informacje podane są na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszły do Pana:
+ Marianna Nowak, lat 96, zam. w Kawnicach Kolonii
+ Marianna Majewska, lat 94, zam. w Golinie Kolonii
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie w/w zmarłych. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów