OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.09.2019 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 września 2019 r.

W minioną sobotę i niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny. Raz jeszcze pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości: kapłanom, osobom odpowiedzialnym za liturgię, śpiewy, dekoracje, przygotowanie ołtarza polowego i placu, sekcji kulinarnej, młodzieży i dzieciom. Niech Bóg wszystkim obficie błogosławi.

Dziś jest druga niedziela miesiąca a więc ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczone są na prace remontowe prowadzone w naszym parafialnym kościele. Niech Bóg błogosławi darczyńcom.

Po wakacyjnej przerwie:
1. Kancelaria parafialna, jak dotąd w ciągu roku, czynna będzie we wtorki i czwartki w godzinach 16,00 – 17,00 oraz w soboty 9,00 – 10,00
2. Powracamy do odprawiania nabożeństw okresowych w środy do M.B. Pocieszenia; w piątki do Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństw o godz. 17,30
3. W Bielawach w tym roku szkolnym, msza św. w dzień powszedni, odprawiana będzie w środy o godz. 17,00.

W piątek 13 września zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. Są one także umieszczone w gablocie przed kościołem. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy rozeznają drogę powołania.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie w piątek 20 września, organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego koło Kielc. Jest to najstarsze w Polsce Sanktuarium relikwii Krzyża Świętego, na którym umarł Pan Jezus. Koszt 150 zł (obejmuje: przejazd autokarem, obiad, przewodnika, bilet wstępu). Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 15 września prosimy mieszkańców Głodowa. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Stefania Rejniak, lat 97, zam. w Bielawach
+ Sławomir Zastawa, lat 39, zam. w Zarzynie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie w/w zmarłych. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów….