OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.09.2019 r.

ODPUST PARAFIALNY
MATKI BOŻEJ POCIESZENIA
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 września 2019 r.

W poniedziałek 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do uczestnictwa we mszy św., która będzie odprawionao godz. 8,00. Po mszy św. inauguracja w szkole.

Po wakacyjnej przerwie:
1. Kancelaria parafialna, jak dotąd w ciągu roku, czynna będzie we wtorki i czwartki w godzinach 16,00 – 17,00 oraz w soboty 9,00 – 10,00
2. Powracamy do odprawiania nabożeństw okresowych w środy do M.B. Pocieszenia; w piątki do Miłosierdzia Bożego. Początek nabożeństw o godz. 17,30
3. W Bielawach w tym roku szkolnym, msza św. w dzień powszedni, odprawiana będzie w środy o godz. 17,00. Zapraszamy 4 września.

5 września w pierwszy czwartek miesiąca, kiedy modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zapraszamy ministrantów oraz ich rodziców, a także wszystkich kandydatów na ministrantów, na uroczyste rozpoczęcie roku ministranckiego. Rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 18,00, po której udamy się do organistówki na radosne spotkanie integracyjne z ks. Dariuszem Dąbrowskim – nowym opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi, a okazja do spowiedzi św. będzie przed każdą mszą św.

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy rozeznają drogę powołania. Jednocześnie informuję, że spośród wszystkich zgłaszających się dotychczas osób 10 zostało przyjętych i pod koniec września rozpocznie formację seminaryjną. Jak wiadomo, najmłodsi klerycy będą odbywali rok propedeutyczny w Markowicach, gdzie trwają jeszcze prace remontowe prowadzone przy współpracy Archidiecezji, Parafii oraz Seminarium. W imieniu całej wspólnoty seminaryjnej przekazuję wyrazy wdzięczności i serdeczne pozdrowienia

Informacje o warunkach przyjęcia do WSD w Gnieźnie umieszczone są w gablocie przed kościołem

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie w piątek 20 września, organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego koło Kielc. Jest to najstarsze w Polsce Sanktuarium relikwii Krzyża Świętego, na którym umarł Pan Jezus. Koszt 150 zł (obejmuje: przejazd autokarem, obiad, przewodnika, bilet wstępu). Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września.

W czwartek 05 września od godz. 8,00 w Przychodni Lekarza Rodzinnego „MEDYK” przy ul. Kolejowej 25 w Golinie odbędą się badania: USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Więcej informacji można uzyskać w przychodni.

O zakup kwiatów, przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 08 września prosimy nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Anny Mazurek. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów….

PODZIĘKOWANIE

Kończą się uroczystości odpustowe. Dobry to czas, jak się zdaje, aby powiedzieć – dziękuję. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, przez pośrednictwo Matki Pocieszenia, królującej w Cudownym Wizerunku kawnickiego sanktuarium, niech będzie CHWAŁA, CZEŚĆ i DZIĘKCZYNIENIE. Dziękuję także ludziom: Ks. Biskupowi Bogdanowi za celebrację Eucharystii i wygłoszenie homilii. Kapłanom za posługę ołtarza i konfesjonału, dzięki której łaska uświęcająca mieszka w nas. Dziękuję: Radzie Duszpasterskiej, ministrantom, oazie, panu kościelnemu Czesławowi, organiście, chórowi, „Consolare”, matkom różańcowym, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, pocztom sztandarowym, młodzieży, osobom wykonującym dekoracje, układającym kwiaty i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii, orszaku procesyjnego i świątyni na godne przeżywanie uroczystości. Wiele osób ciężko pracowało aby: klomby, rabatki , trawniki i żywopłoty przy kościele nabrały świątecznego blasku. Im także z serca dziękuję. Podziękowania kieruję do Pani gospodyni Agnieszki i pań przygotowujących posiłek, na który po liturgii serdecznie zapraszam do remizy strażackiej: Ks. Biskupa, wszystkich kapłanów, siostry zakonne, przedstawicieli władz samorządowych i zaproszonych gości. Dziękuję pielgrzymom obecnym na uroczystości i tym przybywającym do sanktuarium w ciągu całego roku. Dziękuję wszystkim parafianom, z którymi pielgrzymujemy wspólnie w pielgrzymce wiary do domu Ojca. Modlitwą ogarniam tych, którzy blisko i tych, którzy dalej. Proszę, przez przyczynę Pocieszycielki, abyśmy umieli jednoczyć się wokół dobra. Na koniec dziękczynieniem obejmuję współbraci kawnickiej wspólnoty. Bóg Wam zapłać bracia za wszystko.

Proszę teraz Ks. Biskup o poświecenie pamiątek wszystkim pielgrzymom , gościom i parafianom.

Po poświęceniu wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament. Odmówimy Litanię do M.B. Pocieszenia. W tym czasie formuje się procesja. Procesja Przejdzie od ołtarza polowego wzdłuż alejek Drogi Krzyżowej wokół Kościoła. W Kościele zakończy się Błogosławieństwem i uroczystym Te Deum. Prosimy wszystkich wiernych, aby udali się w procesji eucharystycznej do Kościoła.