OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.08.2019 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2019 r.

Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków i o inicjatywy na rzecz abstynencji.

Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 25 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Prosimy także gospodynie naszej Parafii aby wzorem lat ubiegłych zatroszczyły się o to, by po Mszy św. nie zabrakło słodkich akcentów kulinarnych czy tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i braterskiego spotkania.

W niedzielę 25 sierpnia po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza. Zasadnicza część obrad dotyczyć będzie przygotowania do odpustu parafialnego, który już za dwa tygodnie.

Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK przy Parafii M.B. Pocieszenia zawiadamia, że w niedzielę 25 sierpnia w godzinach 9,00 – 12,00 przed budynkiem OSP w Kawnicach stanie ambulans, w którym można będzie oddać krew. Chętnych zapraszamy z Dowodem Osobistym.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary pieniężne do puszek na kwiaty, dekoracje kościoła i ołtarza polowego oraz na inne wydatki związane z przygotowaniem odpustu parafialnego.

W niedzielę 25 sierpnia kazania w naszym kościele wygłosi ks. Mirosław Wierzbicki, dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Koninie.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów