OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.08.2019 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2019 r.

Dziś jest druga niedziela miesiąca a więc ofiary składane na tacę, tradycyjnie przeznaczonesą na prace remontowe prowadzone w naszym parafialnym kościele. Niech Bóg błogosławi darczyńcom.

We wtorek 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie płodów ziemi, zbóż, ziół i owoców. Z Uroczystością Wniebowzięcia związana jest rocznica zwycięskiej bitwy obronnej z sowiecką nawałnicą zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msze święte odprawiane będą według rozkładu niedzielnego.

Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości Polaków i o inicjatywy na rzecz abstynencji.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki i czwartki przez pół godziny po mszy św. wieczornej, a więc od 18,30 do 19,00 i w sobotę od godz. 9,00 do 10,00.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 18 sierpnia prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy.

Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 25 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 12.00. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych sołectw do przygotowania wieńców dożynkowych. Prosimy także gospodynie naszej Parafii aby wzorem lat ubiegłych zatroszczyły się o to, by po Mszy św. nie zabrakło słodkich akcentów kulinarnych czy tradycyjnej kromki chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i braterskiego spotkania.

INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
+ Przemysław Krakowski lat 36 , zam. w Rososze
W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie śp. Przemysława. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów