OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.07.2019 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2019 r.

W dniach 21 – 28 lipca 2019 r. obchodzony jest w Kościele XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association) – organizacja działająca pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na rzecz misyjnych środków transportu. Ważnym punktem obchodów Tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz modlitwa o to, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów kierujemy apel o udział w „Akcji św. Krzysztof” polegającej na wsparciu misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 28 lipca po wszystkich mszach św. wtedy też przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.

W sobotę 20 lipca obchodził imieniny Pan kościelny Czesław Chęciński  a w czwartek 25 lipca przypada   święto św. Jakuba Apostoła i liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa. Jest to zarazem dzień imienin księdza Krzysztofa  pracującego w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 28 lipca prosimy mieszkańców Rosochy i Rosochy Pierwszej. Serdecznie dziękujemy.

 INTENCJE MSZALNE / MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Wydry. W zakrystii można odebrać rozkład intencji mszalnych zamówionych na pogrzebie. Są one także dostępne na stronie internetowej parafii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Modlitwa za solenizantów, jubilatów i dobrodziejów