OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.06.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO
09 czerwca 2019 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą dziś przeżywamy nazywamy także Dniem Pięćdziesiątnicy, a w ludowej tradycji polskiej Zielonymi Świątkami. Kończy ona w liturgii Okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby: „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławiony pokój. Otwierajmy się, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, na dary Ducha Świętego i dawajmy świadectwo.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, Kościół obchodzić będzie święto NMP Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Zapraszamy do licznego udziału we mszy św.

Nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odprawiane są w środy, piątki i niedziele o godzinie 17,30 w pozostałe dni tygodnia, odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej. W Bielawach w niedziele i czwartki po mszy św.

W drugą niedzielę miesiąca zwyczajowo zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na remonty prowadzone w naszej świątyni. Podobnie czynimy i dzisiaj. Jednocześnie pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności wynikające z przeprowadzanych prac i serdecznie podziękować za wpłaty dokonywane na ten cel na rachunek bankowy parafii (zdarzają się nawet wysokości 1000 i 500 zł). Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na tacę czy przekazywane bezpośrednio któremuś z kapłanów. Wszystkie traktujemy jako szczery dar serca i zapewniamy , że posłużą one wspólnemu dobru jakim jest nasza parafialna świątynia. Niech Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom i wspierającym modlitwą podejmowane przedsięwzięcia.

W czwartek 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odprawione będzie bezpośrednio po mszy świętej wieczornej o godz. 18,00.

W piątek 14 czerwca od godziny 9,00 ks. Krzysztof Tusk odwiedzać będzie chorych z sakramentami św.

Zakończenie roku pracy Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 15 czerwca podczas mszy św. o godz. 18,00. Ks. Krzysztof Tusk zaprasza wszystkich ministrantów i ich rodziców.

W niedzielę 16 czerwca na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na uroczystość zaślubin i niedzielę 16 czerwca prosimy Nowożeńców. Serdecznie dziękujemy. Mieszkańców Myśliborskich i Węglewskich Holendrów przepraszamy za pomyłkę w ogłoszeniach sprzed tygodnia.  Dziękujemy za czujność i jej sprostowanie w praktyce.

INTENCJE MSZALNE

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.
1. + Heleny Pawlaczyk , lat 87, zam. w Kraśnicy Kolonii
W zakrystii można odebrać rozkład intencji zamówionych na pogrzebie zmarłej. Jest on także dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA/ MODLITWA ZA SOLENIZANTÓW