OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.06.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 02 czerwca 2019 r.

Kościół w Polsce przeżywa dziś kolejne już, XII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterz Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Po wszystkich mszach świętych przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie

Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00 w Kawnicach odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odprawiać będziemy w środy, piątki i niedziele o godzinie 17,30 w pozostałe dni tygodnia, odmawiać będziemy litanię do Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej. W Bielawach w niedziele i czwartki po mszy św.

Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie, modlimy się nowenną do Ducha Świętego. Celem nowenny jest: przygotowa¬nie na przyjście Ducha Świętego, przygotowanie do modlitwy błagalnej o łaski dla Kościoła, zwłaszcza o dar jedności, a także o to, aby wszyscy „poznali jedynego, prawdziwego Boga oraz… Jezusa Chrystusa” (J 17,3),

Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 ks. Wilkos odwiedzać będzie chorych z sakramentami świętymi. Ksiądz Krzysztof Tusk, ze względu na wyjazd rekolekcyjny, przybędzie do chorych w drugi piątek miesiąca 14 czerwca.  Okazja do spowiedzi św. jak zwykle przed każdą mszą św.

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania.

Jak łatwo zauważyć zaczęliśmy realizować kolejny etap remontu naszej świątyni. Po wymianie instalacji elektrycznej (60 000 zł.), nagłośnienia (40 000 zł.), przyszedł czas na malowanie wnętrza kościoła. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie 100 000 zł. Za farbę już zapłacono 40 000 zł., a robocizna kosztować będzie 60 000 zł. Tę kwotę mamy jeszcze do zapłacenia. Stąd też ponownie zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich, którym leży na sercu piękno parafialnej świątyni, o ofiarność na ten cel.
Wiele rodzin wpłaciło zaproponowaną przed rokiem kwotę 150 zł za co z serca dziękujemy. Wiele z różnych powodów tego nie uczyniło, prosimy o wrażliwość i solidarne włączenie się w troskę o wspólne dobro, jakim jest nasze sanktuarium. Weźmy to proszę pod uwagę przy składaniu ofiar na tacę w drugą niedzielę miesiąca, przy wpłacie na rachunek bankowy parafii, którego numer widnieje w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej. BGŻ PNB PARIBAS 25 1600 1462 1834 6984 4000 0001. Z głęboką nadzieją, dzieło i wszystkich darczyńców powierzamy Bogu.

O zakup kwiatów i przygotowanie kościoła na niedzielę 09 czerwca prosimy mieszkańców Myśliborskich Holendrów i Kolna. Serdecznie dziękujemy.

INTENCJE MSZALNE
W minionym tygodniu odszedł do Pana:
1. + Zbigniew Błaszczyk, lat 62, zam. w Głodowie
W zakrystii można odebrać rozkład intencji zamówionych na pogrzebie zmarłego. Jest on także dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce intencje/pogrzeby.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Modlitwa w intencji solenizantów, jubilatów tygodnia i dobrodziejów naszego Sanktuarium